Parmak Izi

0
96

 

Burasi öyle bir yer ki insanlar uyandiklari zaman
sevgiyle yikiyor yüzünü. Ben öyle bir yerdeyim ki kahkahalarim boguyor
çigliklarimi. Bunun öyle bir sebebi var ki çünkülerim bogazima takiliyor.
Nedenim ise karsisinda diz çökerek damarlarimi yiprattigim idoldür.

 Herkes gibi ayni pencereden bakmamaktir
‘sira disi’ olmak. Hayat; yaslinin gözlerine kazdigi mezar degil,
yüzündeki çatlaklardan dökülen kalbinin cografyasidir. Bir çocugun kaleminin
ucu hiç kirilmadan yazi yazmasi degil ‘özgür’ olmak. Kimse fark etmeden kendi
yaslariyla teninin kazinmasidir

 

Dünyanin bizim basimizin dönmesine yetisemedigini bilirken, ben zamanin frenine basan birini taniyorum. Bu yüzden takvim yapraklari degil zamanin geçmesini saglayan, tarihe bile yazilacak kadar önemli kisilerdir zamani iten. Bu zamanda; yelkovana gidecegi yolu gösteren, akrebin kiskacini kirabilen hükümdardir. Tecrübeli insan, acinin smokinini giyendir.   Nefesimin kravatini son kez bagliyor simdi biri ve ipligi elinde bekleyen terzi sahip çikiyor ona.

 

  Umudum pamuk ipliklerine falan bagli degil. Düpedüz  etrafi halatlarla çevrilmis insana bakiyorum. Simdi ben öyle birine bakiyorum ki; topraklar gökyüzüne âsik oldugu sirada sahitlik eden yagmur damlasi gibi gelecegimi izliyor. Çimenler topraktan ayrilirken söyledigi sarkilar gibi geliyor sesi ve ben bir bulut gibi üsüyorum.  Simdi ben öyle birini görüyorum ki; ruhun damarlarina raylari kurmus onlara kaynak yapiyor. Geçmisi vagonlara yükledigi sirada degil, makinistin treni orkestra yaptigi zamani yasiyor ve ben bir duman misali her seyi isliyorum. Simdi ben öyle birinin arkasindan yürüyorum ki; ayak izlerime günesler yagdiriyor. Geceyi utandirip, siyahla inatlasiyor ve ben zamanla beyaz oluyorum. 

 Bu devirde; raflarda tozlanan ani degil, sürekli hatirlanabilecek olan degerlidir. Simdi o tozlar öksürtüyor beni. Sirtima vuran bir el benim için. Diger ellerden çok baska. Gerçekten bana el olanlardan daha ayri elleri ve o eller sanki bir sehrin yasam delilleri. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here