Pembe Otobüs mü, Mavi Otobüs mü!

6
400

Saadet Partisi Il Baskanligi haremlik – selamlik “pembe metrobüs” isimli bir imza kampanyasi baslatip, toplu ulasimda sadece kadinlarin kullanabilecegi araç talebi için 60 bin imza topladi. Bu imzalar Istanbul Büyük Sehir Belediye Baskani’na iletildi.
Parti’nin Il Baskani, “isteyen haremlik araçlari kullanir, isteyemeyen kullanmaz “ açiklamasini yapip ciddi bir ayrimciliga sebep olurken, bu ayristirici araçlarin gerekliligini de savundu.

 

 • Bu araçlari kullanan sürücüler de kadin mi olmali?
 • Burada amaç kadini karsi cinsten korumak ve sikisikliktan kaynakli karsi cins tacizlerini önlemek mi?
 • Yoksa, yine kadinin üzerinden oynanan oyunlarin siyasi güncesi mi?
 • Her kesimden oy potansiyelini arttirma politikasi, hinzir bir zeka mi? Zira, iktidar yanlisi olmayan erkek ve kadinlarin bile hoslarina giden bir uygulama. Neden? Adam diyor ki; “ Ben iktidara karsi durus sergileyen biriyim, ancak ben yanindayken bile esime dokunmaya çalisan bir kitle dolasiyor toplu tasima araçlarinda, yerinde bir uygulama !…”
 • Yada…???

Pembe otobüs mü? mavi otobüs mü? Fikrimi sorsalardi kesinlikle mor derdim. Mor otobüs isterdim… Hatta mümkünse iç dekoru puantiyeli ve koltuklari fiyonklu olsun lütfen.

:))

Delisey,

6 YORUMLAR

 1. cuma suersi 9. ayet diyorki

  Ey iman edenler cuma günü salat için çagrildiginizda
  alis verisi birakip Allahi anmaya kosun.
  eger bilirseniz sizi kurtaracak olan budur.

  cuma ile ilgili olan bu ayete baktigimizda "EY IMAN" edenler diyor.

  ve burada kadin ve erkek ayirmiyor ama bizim dincilerimiz bunu dahi anlamsiz bir hale getirmekten Allahtan dahi utanmiyorlar ki bunlar da Allah korkusu nasil olsun derim

  yani cuma günlerimiz yöremizin veya insani meselelerimizim konusulacagi bir gündür ve bunun haftalik bir kongresi, vardir ki buraya kadin ve erkek oraya gidiniz ve insanlik haklarinizi orada dile getiriniz ve onlari arayiniz ve sizi kurtaracak olan budur deniyor.

  yani zalim yönetimlere ve yöneticilere karsi mücadele ediniz bu tür hayasizlarla çarpisiniz onlarin zulmünü burada açik sekilde anlatiniz haykiriniz ve gerçekleri söyleyiniz koyunuz yanlislari ve dogrulari ortaya ve yanliz Allahtan korkunuz onlardan korkmayiniz deniyor.

  her türlü siyasi ve ticari ahlaki ve dini hirsizlara karsi önlemler aliniz onlara firsat vermeyiniz deniyor ve bu dinbazlara hiç itibar etmeyiniz deniyor ve daha çok seyler deniyor ama ben kisa kestim çünkü bunlara Allah munafiklar ve iki yüzlüler diyor daha ne desin derim.

  anlayana sivrisinek saz derim r.ç.

 2. :)) Yakinda yaninda erkek olmadan sokaga çikan kadina vur 100 falaka karanlikli tarafindan filan da görecegiz çocuklar…

  Oysa biz, günesli günler görmek istiyoss ki:)

 3. birde Atatürk ilkelerine uygun olanlari isteyenlerden imzalar toplasalar.

  buda digerine rekabet olsada onuda görsek

  bunlari imzalariyla isteyenler türk milletinden degil karisik milletlerden olsalar gerek bence derim.

  yani özel seçilmislerden toplanan özel imzalarda olabilirler r.ç.

 4. Haa evet yahu ben de gördüm sari damali otobüsler. Simdi pemmpee kizlara, mavi erkeklere, sariyi çözemedim billahii:)

  Sariyi da kesin pembe ve maviyi protesto edenlere hazirlamislardir. kesin öyledir kesin. Çok duyarlidir bizim yöneticilerimiz, esitlikçidir….:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here