Pickpocket Albümü 18 Nisandan Itibaren Müzik Marketlerde

0
309
Pickpocket grubunun 10 sarkidan olusan "Hayalle Gerçek Arasinda" adli albümü nisan ayinda piyasaya çikiyor. Ümit Kuzer ve Martin Cru Spencer’dan olusan Virus Production ’un yapimciligini ve prodüktörlügünü üslendigi albümün dagitimini Irem Records gerçeklestirecek. Ilk klibini “Kork Benden” adli parçasina çekecek olan grup, 18 Nisan 2008’de “Hayalle Gerçek Arasinda” albümünü piyasaya çikararak 2008 yilini oldukça hizli ve hareketli geçirmeye hazirlaniyor. Grubun resmi web sitesi ve yeni çikan albümünü kisa kisa internet üzerinden dinlemek isteyenler buradan buyursun.

Hayalle Gerçek ArasindaAlbümde yer alan sarki listesi:
  • Hayalle Gerçek Arasinda
  • Kork Benden
  • Karanligi Beklerken
  • Rüyalarim
  • Özgürlük
  • Ilk
  • Ne Farkeder
  • Unutamam
  • Vazgeç
  • Son
Son olarak Pickpocket grubunu bilmeyenler için; Pickpocket Biyografisi:

Pickpocket 2000 yilinin Haziran ayinda Barbaros Özoktar ve Onur Özgönül tarafindan Kadiköy’de kuruldu. Müzik hayatlarina yabanci gruplarin cover parçalariyla baslayan Pickpocket, kurulduktan 1 sene sonra Kaan Yayla’yi gruba dahil ederek beste çalismalarina basladi. 2 sene boyunca birbirinden farkli underground barlar ve konser salonlarinda sahne alan grup, 2003 yilinin Ocak ayinda “Kurban” grubunun solisti Deniz Yilmaz’in stüdyosunda kaydettigi “Just wait for me” parçasi ile Roxy müzik yarismasina katildi. Pickpocket, o yil 8.si düzenlenen “Efes Dark Müzik Günleri”nde, hem birincilik ödülünü, hem de 5 bine yakin tüketicinin oylariyla belirlenen “Efes Dark Özel Ödülünü, oylarin yüzde 63’ünü toplayarak kazandi. Pickpocket “Roxy Müzik Günleri”nden sonra birçok konser, festival, TV ve radyo programlarinda yer aldi.

Pickpocket
Roxy yarismasi ile birlikte beste çalismalarina hiz veren Pickpocket, ilk önce davula Emir Celt’i, daha sonra ise bas gitara Muratay Özkan’i alarak yoluna bu kadro ile devam etmeye karar verdi. 2004 yilinin sonlarina kadar müziklerini Ingilizce sözlerle icra eden grup, o günlerde yaptigi “Ilk” adli Türkçe parçayla ilgi çekmeyi basardi. Yaptiklari ilk Türkçe parçanin bu kadar olumlu tepki almasi üzerine, bu sekilde daha genis kitlelere ulasabilicegini düsünen Pickpocket, yoluna Türkçe sözlerle devam etmeye karar verdi. 2 sene boyunca sayisiz konser organizasyonun da yer alan grup, özellikle sahnedeki durusu ve performansi ile ilgi çekmeyi basardi.

2006 yilinda bestelerini bir albümde toplamaya karar veren Pickpocket, “Müzikotek” firmasi ile yayim anlasmasi yaparak bu yöndeki ilk adimini atti. Daghan Baydur araciligi ile bir çok iyi müzisyen ve yapimci ile konusma ve tanisma firsati bulan grup, 2007 yilinin Ocak ayinda “Virus Production” ile anlasarak albüm kayitlarina basladi. Martin Cru Spencer ve Ümit Kuzer prodüktörlügünde “Marsandiz, Kendi ve Virüs Stüdyolari”nda kaydedilen albümün kayit süreci 1 yil sürdü. Bu süreç içinde konser vermekten kaçinan grup, bütün dikkatini albüm kayitlarina vererek “Hayalle Gerçek Arasinda” adli ilk albümünü tamamladi. Dagitimi Irem Records tarafindan gerçeklesecek olan, 10 Türkçe sarkidan olusan albüm, enerjik alt yapisi ile daha piyasaya çikmadan dikkatleri üzerine çekmeyi basardi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here