Pismanliklar Gari

18
400
Koskoca bir trenin pismanliklar garinin tek yolcusuyum. Nereye gittigimi bile bilmeden habersizce çekip gidiyorum. Ardimda bir yigin pismanlik ve umutsuzluk birkiyorum.
Vagonlar üstüme üstüme geliyor, aldirmiyorum.Yanlizligimi paylasacak ufacik da olsa bir ses duymaya çalisiyorum, duyamiyorum.
Kelimeler kifayetsiz kaliyor, sözcükler bogazima dügümleniyor; konusamiyorum. Beni böyle karamsarliga sürükleyen neydi, diye düsünüyorum. Bir sebep bulamiyorum.
Kalmak çözüm degilse, gitmek en dogrusu diyorum. Evet, en dogrusu… Ama sebep yokken nerelere gidiyorum? Kendimi çaresizlige ben mi sürüklüyorum? Ele avuca sigamiyorum hiç bir seye anlam veremiyorum.
Kisa devre yapti kalbim, ona bile DUR diyemiyorum!

18 YORUMLAR

 1. neden pismansin insan hata yaptikça hayati tanir yanlis kisiler yanlis sewdalar yanlis zaman we yanlis yerler hayati böle tanimaz miyiz hata yaptikça doqruyu bulmaz miyiz_?

 2. tabiki dogrular öyle bulunur ama ben bu yaziyi yazarken bunlari anlayamayacak durumdaydim .ama simdi daha iyi anliyorum keske demeyi ögreten hayat neyse demeyide ögretti.ßu yazi bnm yaziya basladigim zamanlardan kalma

 3. ufacik, tepecik, içi dolu, tursucuk…

  Bu minik, sirin bilmece gibi anlativermissin ruh halini. Kisacik, öz, net… Hissettim o anki ruh halini…

 4. serkan (abi mi demeliyim bilmiyorum ama ) gerçekten begenmene cok sevindm çünkü yazilara yaptigin yorumlardan seçici oldugunu falan düsünmüstüm çok mutlu oldum
  naz sana da çok tsk ederm son kisim benimde en cok begendigim yer ztn..:)

 5. suan aynen bu yaziyi yazarken yasadiqniz piskoloji içindeyim ben pismanim bu dünyaya geldigim için yasadigim hergün için we yasamaya devam ettiqim için…

 6. Cnm ins snde bu durumun içinde pek fazla kalmazsn .snn üzen sey her ne ise kafana takma hersey gelip geçici kimse için üzülmeye degmez .suçu kendnde hiçbi zaman arama..:)

 7. kevser canim dünyaya gelip gelmemek senin elinde degilki sen dogmadan önce demiyolarki sana, gel bi dünyayi gör begenmezssen geri dönersin diye keske öyle bi sansimiz olsaydi ama yok iste

 8. Bence hayatin en güzel yada daha açiklayici olsun derseniz en degerli yani pismanlik hissettirebilecek kadar sizi etkileyen kötü olaylardir.çünkü bizi olgunlastiracak tek sey keskelerimizdir. Pisman olmaktan hiçbirzaman pisman olmadim dilerim sende birdaha olmazsin güzel yazi kalemine bol kelime:..

 9. BIR AKSAMDI..VE MEVSIMLERDEN HAZAN

  VE GÜNLERDEN ,,

  SIMSIYAH PAZARDI

  EVDE UNUTMUSTUN HAYALLERINI

  BOMBOS AVUÇLARLA SONKEZ,,

  ÜSÜYEN ELLERIMI TUTMUSTUN…

  BEN GITTIM GIDELI,,

  AVUÇLARIN SIMSIKI

  BEN GITTIM GIDELI

  GÖZLERDEN UZAK ,,NE AGLAMIS,

  NEDE GÜLMÜSSÜN..

  COOOK GUZEL …..

  GUZEL YAZI ….

  DEVAMINI BEKLERIM…

  …BUSRA ?

 10. insani hayatta yapilan hatalarimiz bizlere dogruyu buldurursa o hatalar af olunurlar fakat ayni seyde israrla devam edilirse onun esiri olunur ki onun affi bile mümkün olmayabilir derim. onun için yüce Allah tövbeyi bile yaratmistir.

  hani derlerya demir dövüle dövüle çeliklesir derler iste yasanan ve ya duyulan veya görülen olaylarda ve yasanan dertlerde insanlari tecrübe sahibi yapar ve onlari olgunlastirir ve pisirirler derim.

  tabiiki bunlardan gerekli derslerimizi almasini bilirsek derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here