Popmundo – Internet Üzerinden Oynanan Bir Rol Yapma Oyunu

9
370

Popmundo Nedir?

Popmundo sanal bir oyundur. Oyuncular sanal müzik sayesinde söhrete kavusmaya çalisirlar. Oyun gerçek zamanli oynanir ve siz oynamiyorken bile gelismesini sürdürür.

Oyunda evlik,çocuk yapma söhret olma ve sirket açma,doktor olma,bilim adami olma polis olmak ve daha birçok meslek  imkanlar sunar. Söhret olabilirsiniz. Bütün dünyayi gezip basarilar alabilirsiniz kim istemez ki paparazzilerin pesinde kosmayi solo albüm çikarmayi, single çikarmayi grup arkadaslari kurabilirsin daha iyi bir basari yaptiginizda sarkiniz klip listelerinde 1. siraya çikabilir. Radyolarda gurubunuzu ilk 10 tasiya bilirsiniz. Dünya turnelerine çikabilirsiniz.

Evlenirsiniz ve bir aile kurabilirsiniz,doktor olup hayat kurtara bilirsiniz, bilim adami olup bilimsel atilimlar gerçeklestire bilirsiniz,polis olup sehirde ki azili suçlulari tutukluya bilirsiniz, sirket açabilirsiniz ve oradan para kazanabilirsiniz.

Peki biz meslek seçerek sanatçi olamayiz mi diyorsunuz?

Hayir olabilirsiniz  hem mesleginiz olabilir hem de söhret olabilirsiniz. Gerçek hayatta yapamadiklarinizi Popmundoda sanal olarak yapa bilirsiniz. Oyunda sevgililer günü, Noel, cadilar bayrami ve ölüler günüde unutulmamis

Sizde sanalda olsa hayallerinizi gerçeklestirmek için www.popmundo.com adresine üye olarak bizlere katila bilirsiniz. Biz  Nasuh Çevrim ve Sebnem Çevrim çifti olarak çok egleniyoruz hadi sizleri de bekliyoruz bu oyuna.

 
 

9 YORUMLAR

 1. Bu oyunun masa basinda oynani yani FRP ile üni yillarimda tanstigimda hayatimi bu kadar degistirecegini bilmezdim. Sanal ortamda oynani da ayni etkiyi gösterirmi bilmem ama baska bir karektere bürünmek ve o karekterde yasamak gerçekten degisik bir duygu ve deneyim kazandiriyor insana…

 2. Sevgili Giafieno, öncelikle hos geldiniz. Verdigimiz bir kaç günlük areadan sonra yorum yazan ilk sizsiniz tebrikler. 🙂 Özledik sizleri billahi 🙂

  Yalniz yukarida bahsi geçen oyun ile FRP oyunlar arasinda çok baglanti yok. Bahsettiginiz FRP oyunlar yine FRP adiyla aniliyor oyun dünyasinda.

  Ilk oynadigim oyunlardan biri de FRP idi. Tam tamina 10 disketlik bir kurulum asamasi vardi. Evet yanlis duymadiniz 10 tane 3,5luk disket.

  Iste buldum bu oyun: http://www.mobygames.com/game/menzoberranzan

  Hey gidi günler beee. Sene 1996… Pentium yeni çikmis, vay vay vay…

  Nerelere götürdün beni yahu 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here