Pozitif Düsünce

2
267

Hayatta yasadigimiz bütün olumlu yada olumsuz yasadiklarimizin tek sebebinin kendimiz oldugunu düsündünüz mü?

“Olumlu düsün ve güzel olan ne varsa senin olsun…” huzur, mutluluk, saglik, para…

Enerjinizi, iyiligi davet etmek için kullanmaya benziyor bu… Neyse daha fazla uzatmadan konuya girelim artik.

Çekim Yasasi hakkinda ne biliyorsunuz ya da hiç duydunuz mu? Çekim yasasinda istenilen ve istenmeyen ne varsa hayatimiza çekiyoruz. Kendimizi iyi hissettigimiz zaman, etrafa pozitif enerji yayiyoruz ya da kötü hissettigimizde negatif enerji yayiyoruz. Eger bu ruh hali uzun sürerse eyvah! Depresyona giriyoruz v.s.

Bunlari degistirmek ya elimizdeyse! Isin açikçasi bu yaziyi paylasmak isterken baya tereddüt ettim. Insan her seyi kendi yapiyorsa, inancimi zedeler mi acaba? Bu yasa netice itibari ile Islamiyet ile çok da örtüsmüyor.

Ama sonra da  teslimiyeti düsündüm Cenabi- Rabbime güven, ona dua et, her seyi ondan iste! Peki ya dualarimiz olmasaydi, nasil kul olurduk?

Simdi bu yasayi aslinda biz dinimizde kesfedebilirdik. Zaten bilinen bir seydi ama gafletten önümüzü göremiyorduk.

Hayattaki her seyin istediginiz gibi olmasi dilegiyle…

2 YORUMLAR

  1. Fundacim bende pozitif enerjiye inanirim .Kendi yasamimdada uygulamaya çalisiyorum.Allahtan iyi seyler isteyin ergeç olur der annem.Adi çekim yasasi veya baska bir sey olsun özü iyi niyet güzel ve olumlu bakmak hayata.dinimizde de bu var zeten dedigin gibi göremedigimiz ögrenemedigimiz için böyle .birine haberi olmadan edilen dua ne yücedir çünki sadece o kisinin iyiligini istiyorsun .kendin ve sevdiklerin içinde böyle herseyin hayirli olanini istemek .dua öyle bir güçki bir gazetede okumustum neresiydi hatirlamiyorum bir hastahanede hastalari iki guruba ayirmislar .Bir gurubu sadece ilaçla tedavi etmisler diger gurubu ise hem ilaç hemde dua ederek kendileri ve yakinlari tarafindan, yapilan arastirmanin sonunda ikinci gurubun daha hizli iyilestigi gözlenmis.

    Istemek kendin ve baskalari için iyi niyetle inanmak güzele iyiye teslim olmak rabbime.Allah akil vermis insan ogluna .dogruyu düzgün olani art niyetsiz dilemeliyiz

    yürekten huzur demektir teslimiyet Allaha dileklerimizi ismarlamak demek .

    En olumsuz insana bile güzel sözlerle yaklastigimizda tepkileri farkli olucaktir.

    peygamberimizin yasami yunus emrenin deyisleri mevlananin ögretileri negüzel örneklerdir. Yaratilani sevmek yaradandan ötürü.Sevgiyle hösgörüyle bakmak yasama.dua ettmde kabul olmadi dememek lazim zamani gelince olur yeterki biz istemesini bilelim .Mucizeleri uzakta aramamak gerek onlar zaten içimizde bizim elimizde bütün güzel ve hayirli dileklerinizin gerçeklesmesi dilegiyle mutlu kalin hepiniz…..

  2. bu nasil güzel bir yorumdur ne diyecegimi bilemedim benim gibi düsünen birilerinin olmasi harikulade gönlüne saglik canim arkadasim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here