Pratik Yeni Yil Makyaji Ve Yeni Yil Saçi Tavsiyeleri

0
237

Yeni yil yeni umutlar yeni heyecanlar demektir. Ama bir güne sigdiracak o kadar çok is olunca hiç de kolay olmuyor. Peki, bu günü daha kolay geçirmek için ne yapabiliriz? Öncelikle kendimize bir program yapmamiz gerekiyor. Bir iki gün öncesi ne yapabiliriz mesela saçimizin boyasini ve manikür pedikür yaptirabiliriz.

Ojemizin çikmamasi için üzerine cila ya da simli veya sabitleyici sürersek daha dayanikli olur. Böylece yilbasi gününe tirnaklarimiz hazir olur. Saçlarimizi bir gece önceden sarabiliriz veya düz bir fön çektirebiliriz. Düz fönü yilbasi günü atkuyrugu yapip ucuna da postis veya örgü takarak gece saçina dönüstürebiliriz.

Aslinda benim size tavsiyem bolca gösterisli aksesuar takmaniz böylelikle kuaföre de gitmenize de gerek kalmaz. Giyeceginiz kiyafetiniz ide bir gece önceden hazirlarsaniz son dakikada telas yasamasiniz. (yedek ince çorap almayi unutmayalim) Peki ya makyajimiz? O da kolay… Sabah ise gitmeden yapacagimiz makyaji, aksam kullanacagimiz makyajin temeli olarak yapabiliriz. Böylece aksam giyindikten sonra makyajimizi agirlastirarak, gözümüzün üstüne eyeliner, altini da biraz bugulandirarak ve tabi ki bol rimel biraz sim veya isilti vererek ve mutlaka bir kirmizi rujla gece makyajina çevirebiliriz.

Herkese mutlu yillar dilerim

Melek KALUÇ

Editörün Notu: Bu yaziya 30 Aralik 2010 saat 18:00e kadar yapacaginiz yorumun sonuna “renklidergi” ibaresi ekleyerek Melek Kaluçtan  1 kisilik Yilbasi Saç Bakimi hediyesi kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here