Pratik Yüz Maskesi Tarifleri

1
215

Havalar sogudu kis kapimizi çaldi. Soguk hava yüzümüzün de düsmani tabiî ki, soguk rüzgâr cildimizi kurutarak soyulmasina ve pul pul kalkmasina neden olur. Öncelikle evden çikmadan önce muhakkak bir nemlendirici sürmemiz gerekir. Ayrica kuruyan cildimiz için maskelere de basvurabiliriz. Bugün sizler birkaç tane maske tarif verecegim umarim sizlerde benim gibi memnun kalirsiniz.

1-MEYVE MASKELERI

Turunçgil meyveler hatta muz ve elma kullanilarak dogal yüz maskesi yapilabilir.

Meyveler ezildikten sonra gazli bez katlari arasina veya direkt olarak cilde uygulanabilir. Istenirse yumurta ile karistirilarak krem haline getirilerek de kullanilabilir ve yikanarak temizlenir Peki gazli bez katlarini nasil hazirlaya biliriz iki tane gazli bez gözler burun ve agiz açikta kalacak sekilde yuvarlak kesilir, kesilen katin biri yüze gerilerek yerlestirilir araya ezilen meyveler konur ve ikinci kat gerilerek yerlestirilir.

NOT: Meyvelere karsi alerjiniz varsa bu maske uygun degildir, lütfen uygulamayiniz.

2-KIL MASKESI

Kil asil olarak temizleme maskesi olarak kullanilir. Kil fazla ter ve yaglari emer, ölü hücreler ciltten arindirir. Hazirlanmasi normal ve kuru hassas ciltler için kil gül suyu ile karistirilarak macun kivamina getirilir. Yagli karma ve açik gözenekli ciltler için kil güvercin agaci suyu karistirilarak macun kivamina getirilir ve yüze sürülür kuruyana kadar beklenir ve yikanir.

3-AYVA ÇEKIRDEGI

Bir ayvanin çekirdekler çikarilir yarim fincan suya konur ve iki üç gün jöle kivamina gelinceye kadar bekletilir. Sonra yüze sürülür on bes dakika bekletilip yikanir.

NOT:Hassas ve problemli bir cildiniz varsa uygulama yapmayiniz…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here