RapidSharei Çigne – Beklemeden Rapidden Dosya Indir

22
493
Dünyada milyonlarca insan dosya paylasimi ve indiriminde rapidsharei kullaniyor. Rapidshare de her site gibi kendine bazi sartlar koymus durumda. Bu sartlar premium kullanicilari için geçerli degil. Ücretsiz (free) kullanicilar bu durumdan biraz sikayetçi. Isterseniz bu sorunlari siralayalim:

1) Rapidshare’den 100 mb bir dosya indirdikten sonra 15 dakika bekleme süresi.
2) Sadece parali (premium) kullanicilarina yapilan indirme hizi. (Rapid indirme (download) hizi)
3) 50 saniye bekleme süresi

Simdi de kendi buldugum çözümlere bakalim:

1) Modemi benimki gibi manuel olanlar modeminin fisini çekip veya arkasinda bulunan kapama dügmesine kapatmalilar. Böylece Rapidshare indirmek için girdigimiz IP numarasi degisecek ve yeni indirme için beklemeye gerek kalmayacak.

2) Aslinda bu indirme hizi göründügü kadarda abartilacak bir hiz degil bu ama benim gibi hemen indirmek isteyenler için ideal. Piyasada bir çok indirme yardimcisi program var. Bu programlarin içlerinde en iyisi ise FlashGet’tir. FlashGet Rapidshare Premium kadar hizli indirmeyi saglayan bir program.

3) Maalesef su anda bunun çözümü yok.

22 YORUMLAR

 1. Fiziki erisimimin oldugu tek modem evimdeki ve evde de malumunuz kota nedeniyle yükleme yapmiyorum. Dosya indirmek için il kütüphanesine ve gençlik merkezine gidiyorum. Son günlerde RapidShareden dosya indirmek zorunda kaldigimda ki bir rapid linki bulunca ilk isim alternatifini aramak olur, önce ilk bölümü indiriyorum, daha sonra 15 dakika beklemek yerine sahil boyu yürüyüp gençlik merkezine geçiyorum -merkez ve kütüphane birbirlerine 15 dklik yürüyüs mesafesindeler ve ikisi de sahil yolunda- ikinci parti merkezde indiriyorum, sonrasi malum:)

 2. Merhabalar;

  Müsadenizle 3. kritere düzeltme geçmek istiyorum… 🙂

  http://jdownloader.org/ – indirme adresi… not: lütfen baska adreslerden indirmek yerine resmi sitesini kullaniniz…

  http://www.jd-tr.com/ – türkçe destek sitesi…

  bu adresten indirecegini ayni adli program bir tekrarlayici görevi görmektedir. programin en büyük amaci ve özelligi sizi 15 dk bekletme derdinden kurtarmasi bunun için sadece programa modeminizi tanitmaniz. Program esliginde sizin elle yapacaginiz (tarayici üzerinden) modemi yeniden baslatma isleminden sonra program bunu hafizasina alir ve bir free kullanici modunda indirmeye baslarsiniz ve dosya bittiginde sizi 15 dk bekletmek yerine modeminizi otomatik olarak yeniden baslatip hemen diger dosyayi indirmeye baslar… En kötü ihtimalde program bir tekrarlayici oldugu için hiç bir sey yapmasaniz yani modeminizi programa tanitmasaniz bile program bir dosyayi indirdikten sonra sizin yerinize 15 dk bekler ve diger dosyay geçer, bu açidan premium kullanmayan kullanicilar için çok müthis bir program diyebiliriz… 🙂

 3. bedava sirke baldan tatlidir 😀 yalniz böyle biz hile kullanmaya devam edersek rapidshare sonunda türk kullanicilarina sopayi gösterecek diye korkuyorum 😀

 4. <b>skipscreen</b> http://skipscreen.com/
  gibi güzel bir hadise var bilinen hemen hemen tüm popüler dosya paylasim sürelerinde sizin için süreyi atliyor atlayamazsa süre dolunca otomatik olarak, indir tusuna basiyor, böylece arkada unuttugunuz dL varsa Session süresi bitti diye bastan girip tekrar bekleme derdinden kurtuluyorsunuz.

  ha bu arada firefox eklentisi kendisi, sirf dL için arada firefox açiyorum. =)
  megaupload a üye olun alin kullanin bunu mis gibi.
  olmadi rapidle kullanin =)

 5. Ooo bu da süpermis, tesekkürler sevgili @mnc.
  Bildirgeçten birilerini görmek güzel =)

  Bi de kendine bi avatar yapsan dadindan yinmicek yorumlarin =)

 6. Peki bu güzel hizmeti sunan, onbinlerce dolarlik sunucu yatirimi yapan firmadan ücreti karsiliginda üyeligi almak ya da ücretsiz sunulan hizmetin karsiligini hakkina razi olarak ödemek en güzeli degil mi? Neden hakkimiz olmayana göz dikeriz hep?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here