Reçel Anne, Reçel Anne; Bugün Ne Reçeli Yaptin?

2
360

Reçel Anneler…

Ne hos degil mi isimleri? Isim babasi Ali kirca imis, hem de bilmeden…
Reçel anneler!

dilrubaHmm, evet hatta kendileri de isimleri kadar cici olsalar gerek.
Leziz; hani kahvaltida yagli-yagsiz sicak ekmegin üzerine boca edip de peynirle birlikte sapir-supur yedigimiz cinsten.

Reçel anneleri hatirliyorum bir yerlerden diyenleriniz çikacaktir. O zaman sizi buraya alayim. Içim razi gelmedi gazete küpürleri arasina sikisip kalmalarina. Çünkü biliyorum ki, bir süre sonra Reçel anneler aramalarina hatta ve hatta reçel anne kelimlerine dahi arka sayfalardan da olsa yanit olmus olacagim. Belki de birilerinin daha ilgisini çekebilecegim bu gönüllü olusuma.

E deymeyin keyfime o zaman canim…

Farkindasiniz sanirim, kendileri hakkinda fazla bir sey bahsemedim henüz. Aslina bakarsaniz pek de niyetim yok. Amaçlarina, ideallerine ayna tutacagim sadece.

Ya da baska bir pencere daha açacagim kendilerine ulasilabilmesi için. Akabinde siz o pencerenin altindan geçerken bir bakacaksiniz reçel annelerden biri pencerenin önünde. Belki bu yaziyi hatirlayip söyle bir hasbihal içinde buluvereceksiniz kendinizi:
– Heey Reçel anne(ler) bi bakiversene asagiya kadar huuuu…
Kuzum, neymis ne yapiyormussun, ne satiyormussun bakayim sen? 4kafadardan duydum geçenlerde. Eskilerde pek muteber olan lakin günümüzde enayilik kelimesi ile esdeger sayilmaya baslayan amme hizmeti, yardim gibi kelimelere anlam kazandirmaya çalisanlardanmissiniz da haberimiz yokmus.

Canlar, bundan sonrasi size, yani; bu tarz gönüllü olusumlara olan merakiniza, ya da bayramda almayi düsündügünüz bir hediyeyi daha kutlu ve anlamli kilmak istemenize bagli hepsi o kadar. Ya da benim gibi yazi yazmaya çalisanlar kervanindansinizdir da, iki lakirdi da siz ekler, ya da yazarsiniz kimbilir?

2 YORUMLAR

  1. Gerçekten ilginç bir haber ve çok hos ancak duyarli birinin gözünden kaçmayacak kadar nahif. kisacik tanimi yakalayaip buraya aktarmak çok güzel.eminim  reçel anneler bu yaziyi okusa mutlu olurlardi .

    emeklerinin her ne kadar onlar tesekkür beklemeden yapsalarda onur duyacaklarindan süphem yok. onlarin adina bir anne olarak tesekkürler BATOR.

     

  2. 🙂 Reca ederim efenim ne demek. Bir de bu tarz olusumlara destek vermek için ayri bi sayfa düsünüyoruz. Yakinda tüm üyelerimize de soracagiz destek olabilecegimiz bu tarz olusumlari. Logolarina, sloganlarina yer verecegiz, ayri bir sayfada…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here