Rengârenk Asklar

3
436

Sen bos ver onlari uç gönlünce onlarin hiç kanatlari olmadi ki…

Ask siyah degildir ama bir süre sonra çogu kisiye; bir de evlilik olduysa tek renk gözüküyor siyah… Ask kelebek gibidir her renk vardir içinde mutluluklar, üzüntüler, heyecan tüm duygular… Bazen üsürsün disarida sicaklik eksilerdedir soban dogru düzgün yanmaz, battaniyenin altina girersin ama hala üsüyorsundur. Sonra askin gelir aklina hayaller kurarsin onla ilgili her yer kirmizi olur, bir anda isinirsin. Kalbin isitir seni, battaniyeyi üstünden atarsin, artik soba yanmasa da sorun degildir. Her yer kipkirmizidir çünkü.
Sevgilinden ayrilmisindir yapraklar dökülür, içinde firtinalar kopar her yer saridir… Sevdigin, yillarca ayni yastiga bas koydugun esin ölmüstür; disarida sicak bir lodos eser, senin içinde poyraz… Disarida günes vardir senin içinde bulutlar… Gözlerin açiktir bakarsin ama göremezsin her sey kapkaradir. Okula gideceksin ama geç kaldirmisindir otobüsü kaçirmisin bir dahaki otobüse binersin. Tiklim tiklim otobüs, biri gelir yanina belki hafifçe çarpmistir, fark edersin. Onunla gözleriniz birlesir, yarim saatlik yol bir saniye gibi geçer. Gözleriniz hiç ayrilmaz ama dile bir sey gelmez… Inersin otobüsten, o gün ne olursa olsun ayaklarin yerden kesilmistir artik senin için her sey pembedir. Sevgilinden ayrilmisindir, sen istemisindir ayriligi… Ama mutlu degilsindir, aklindan çikmaz, hiçbir seyden zevk almazsin. Her sey senin için gridir artik. Evlenmisindir ilk zamanlar çok zor geçmis ama sonunda huzuru bulmusundur. Çocugun olmus artik esinin yaptigi hiçbir batmiyordur, huzur dolusundur mavidir her sey… Sevgilinden ayrilmisindir bir süre geçer aradan içindeki kara yumusamaya baslar ve hiç ummadigin anda çiçekler açar içinde… Günes çikar her yer yemyesildir ayni yüregin gibi… Ask hiçbir zaman tek renk degildir, kelebek gibidir. Önemli olan her rengi doyasiya yasamak tek renkte takili kalmamak… Son olarak yazimi Nev’in “Isigim ve Gölgem” sarkisiyla bitirmek istiyorum, hatta bitirdim bile :-))

Sen bos ver onlari uç gönlünce
Onlarin hiç kanatlari olmadi ki…
Sen bos ver onlari uç kendin gibi kelebek gibi..
Onlarin ruhu böyle rengârenk degil saf ve tertemiz…

Kelebek… Kelebek… Sen uç hep gönlünce…
Kelebek, kelebek… Sen uç hep… Dokunmasinlar kanatlarina, dökülür ya pullarin
Unutma sen kelebeksin, ben seni öyle sevdim.
Bir asi rüzgârdin da kiyamadim dokunmaya
Sen demistin ya giderken
Ah kelebek seni hep sevecegim…

3 YORUMLAR

  1. haklisin içimdekises ask ,in tek renk olmadigi gibi yasamda tek renk degildir. önemli olan yasamdaki her ani sevgiyle yasayabilmek insanca ,yikilmadan kendini siyahin koyu gölgesine birakmadan yasamak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here