Rüyalarda da Eksik Bir Sey Var….

7
394

Kavusmalar, rüyalara kalmistir çogu kez. Özlemler, rüyalarda giderilir… Sevmeler tekrar edilir orada… Uyanmak istemezsin zira her uyandiginda aklin onda kalacaktir… Zira her uyandiginda biraz mutluluk birakmissindir çiçekli yastigina… Simdi ne zaman uykum gelse, aklima sen gelirsin sevdigim… Hani bir gece çok uykusuz kalmistin ve ertesi gün:

Nasil uyku, güzel bir sey mi? diye sormustun alay ederek..Evet demistim; Bir de sevdiklerini görüyorsan rüyanda… Hmm sahi mi? Kimi gördün sen? demistin. Seni görmüstüm rüyamda… Imkânsizlarimdan siyrilarak sevmistim, çok sevmistim…

Seviyor musun beni? diye sormustun hani. Aptal… Sevmesem gelir miydim yanina? Gerçegini görecegim diye geldim ya mükemmel rüyamdan ayrilip… Simdi ne zaman sen gelsen aklima, uykum gelir sevdigim… Hani bir gece çok uykusuz kalmistim seni düsünmekten… Ve ertesi gece… Sonraki… Daha sonraki gece de… Her gecemi senli rüyalara, senli hayallere vakfettim. Ben biçare, senin için neler neler yitirmistim.

Basimi yastiga koyamazdim korkudan… Ya gelmeseydin  o gece? Seni göremezsem diye. Ah zavalli ben nasil da beklemistim o gece de gelirsin diye. Ama yok sahiden bitmistik. Rüyalara kalan kavusmalar hayallerde bile gülünçtü artik. Giderilmesi gereken özlemler yüregine yüregine islerdi insanin. Tekrar edilesi sevmeler… Çoktan bitmisti degil mi genç adam?

Simdi ne zaman rüya görsem sayiklayarak uyaniyorum, sayikladigim ismine lanet ederek tekrar…

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here