SAFRAN SARI AYRILIK

2
352

Safran sari çeyizlerin naftalin kokulari arasinda, kesif pesinde bir kasif benligim. Ah ne macera ama, senaryosu kliselerle süslenmis diyaloglar arasi lal kesmis zamanin dili. Nasil basarabildin bizi bu denli kandirmayi, nasil dosttuk oysa kahkahalarla senlenen genç ruhlarin bünyesinde, ayin dolunay savkina vurdugu hiç kararmayan aydinlik gecelerde.

 

Herkes saskin kimsenin yok bir haberi, ters köse olmus duygularin can çekisi gibi, kisa bir iç çekis, kesik kesik solunan nefesler, veda kokan ünlemler !!! cümleler mecaza kesmiyor artik, gerçek manalarla kurulan gençlik cümleleri gülümsetmiyor ne zamandir.  Artik aranmiyor bu gibi dillerin altinda yatan ince manalar. Oysa bir acaba birakmaliydin bize devam sarti.

 

Zaman tayinim yok bilmiyorum ne zaman basladim saymaya, takvimin yapraklarini ilk hangi gün kopardim. Aylardan güzmüydü bahar mi ? simdi ne çok naza çekiyor mevsimler, kimden aliyorlar bu cesareti bilmem, oysa hiçbir baharda simarmadim ben, duygularimi uçurmadim deli bir lodos esintisinde. 

 

Bu varosa kesmis kentlerin sönmeyen isiklari saydamlastirirken ihanet kokan mahremleri,  cesaret yoksunu gözlerle, tablodan yok edemiyorsun gerçekleri saklayan gerekçeleri. Almiyor iste hafizam birak zorlama beni.

 

Kurmadigim düslerimin, olagan hallerine, baska gezegen dogumlu kahramanlarimin, alisilagelmis masallarina yont beni. “bir kiz cennetin yesilliginde salinan ak beyaz billur ten,  savurur atesten kizil saçlari kor olurum bir ben ,  belinin kivrimlarinda raks eder cümle alem, ela gözleri bir zehr-i zakkum yürüyor kalbe anen, daha yormadan doldur kadehleri erelim serefine bitsin artik bu son dem, günahlar basim üstüne ey hak kapi çalar ayrilik madem..

 

Levent’den

2 YORUMLAR

  1. Herkes saskin kimsenin yok bir haberi, ters köse olmus duygularin can çekisi gibi, kisa bir iç çekis, kesik kesik solunan nefesler, veda kokan ünlemler !!!

    Yamali bir hirka içerisinde ‘bir çarik bir kirik ask’a boyun egerek bir ömür karsiliksiz, beklentisiz özlemek, satirlar agartmak, müebbet hapse hüküm giyip zindanlarin demir parmakliklari arasinda kivranarak esaret hayati yasamak, gözyasi dökmek… Hepsi veda kokan ünlemlerle son bulacaksa ne anlami var sevmenin?

    Tebrik ediyorum sevgili zetthdark.
    Güçlü kaleminden dökülen dizeler susmasin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here