SEKTOR21-Bilim Kurgu, Macera Denemesi Bölüm 2

3
290

Kapiya ulasan pilot gülümsüyordu, tamam o bir bilim adamiydi ama kendisi de bir askerdi bir yerde. Biraz saygiyi hak eden bir asker… Kapi iyi aydinlatilmis 2,5 metre çapli yuvarlak bir koridora açiliyordu içeride elinde sektor21 de yapilan silahlarla iki siyahi asker nöbet tutuyordu ve insanin onlarla çatismak istemesi için ya Kripton’dan gelmesi ya da tam timarhanelik olmasi gerekiyordu. Kapinin yaninda pilotu görünce askerin askere gösterdigi bir saygiyla pilotu selamladilar.

atom bombasiSektor21’in iyi aydinlatilmis koridorunda ardi ardina kapilar açiliyordu. Kursun geçirmez cam kapilardan sonra 2 mega tonluk patlamalara dayanacak ara kapilar… En son elinizde olan tüm askerlerle dahi girseniz sag çikamayacaginiz asansör odasi, napalm 50mm’lik gatlingler, lazer kesiciler vs. Buraya girmek için 4 ara kapi, 2 ana kapiyi asmaniz gerekiyor. Bunun içinse yaklasik 20 atom bombasi patlamaniz lazim. Tabi bu patlamalardan sonra buraya girmek için 50 yil beklemeniz gerekli eger buraya kadar gelinebilinirse.

Pilot düsüncelerine ve bildiklerine sasiriyordu. Içerideki Türk profesör ve ekibi ona çok iyi davranmisti.

— Iyi adamlar aslinda bu Türkler…

Diye düsündü. Gazetelerde, internette yazanlar; onlarin gücünden ve kararliligindan korkan ve sözde dünyayi yöneten korkak karakterlerin istekleriydi. Bu insanlari canavar göstermek, onlardan korkmak gerektigini düsündürmek kolaydi. Pilot da Amerikaliydi ama düsüncelerindeki Amerika bu yapi ve diger gördüklerinden sonra tümden yikilmisti. Kimi kandiriyorlardi ki… Buradaki çogu kesfi Amerikalilardan önce Ruslar, Almanlar ve Türkler ortaya atmisti. Amerikali bilim adamlarinin tek yaptigi emirler yagdirmak ve beceriksizliklerini örtmek için buranin en güçlü adami, baskanin arkasina saklanmakti..

Tam bu sirada, pilotun düsüncelerinden siyrilmasina asansörün agir metal kapilarinin açilirken çikardigi ses yardimci oldu. Aklinda tek bir düsünce vardi:

— Hayatim buradaki salaklarin eline kalsa tek birine güvenirdim, o da Serhat…

sektör21 kapisiKapi yavasça açildiginda pilot kendini asansöre atti. Küçük igne ucuna parmagini bastirdi, kan damlarken bir kapak daha açildi pürüzsüz çelik duvardan. Retina kontrolü bittikten sonra tek bir test kalmisti.

— Er Mac Galvin…

Mekanik ses yaniti 3 saniye sonra geldi.

— Geçis onaylandi er Mac Galvin Sektor21’e hos geldiniz. Unutmayin burada hiçbir vatanin kanunlari ve rütbesi geçerli degildir. Lütfen iç tüzügün kurallar yönetmeligine uyunuz…

Pilot yüzüne yayilan gülümsemeyi durduramadi. Sanki içeride birini öldürmenin imkani varmis gibi… Içeride öyle bir sistem çalisiyordu ki, izin verilmeden hiç bir silah ateslenemiyordu. Tetige basabilir ya da kesici bir aleti birine yönelte bilirdiniz. Ama ruh sizi engeller daha ne oldugunuzu anlamadan kendinizi bir anda baygin bulabilirdiniz.

Ruh… Bu acayip isimi Ruslar bulmustu. Ruh denilen bu sistem, taban ve tavanda yer alan milyarlarca nano çipten olusuyordu. Tüm yapida vardi, hatta yapi oydu. Biranda bütün silahlari ve insanlari etkisiz hale getirebilecek bir güce sahipti.

Kapilar yavasça açildi. Pilot ana yapiya varmisti bile. Her zaman ki gibi rutin isleri halledip malzemeler yüklenir yüklemez gidecekti ama önce sicak bir çay ve iyi bir sohbet için Serhat’in yanina ugrayacakti…

3 YORUMLAR

  1. Simdi üçüncü bölümü gördüm. Dedim ikinci bölüm ne zaman yayinlandi. Kaçirmisim. Geçte olsa okudum simdi.
    Sevgili Jannynin dedigi gibi sarmaya basladi. Kismete bak bir bölüm hazir hemen oraya zip zip =)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here