SEKTOR21-Bilim Kurgu, Macera Denemesi Bölüm 5

4
335

Han uyandigina bin pismandi ve simdi sitenin yarisini öldürmek zorunda kalmisti. Kursunlari biteli bir saat olmustu ama elindeki baltayla bütün kapilari açmis ve içeride bir katliam yaratmisti.
— Tanrim, umarim beni affedersin.

Han uzun zamandir tanidigi Burak’in evine girdiginde gördükleri karsisinda sok olmustu. Burak anne ve babasini sef biçagi ile öldürmüs, öylece dikiliyordu. Han’i gördügünde yere düsüp bayilmisti genç adam. Ayrica daha 17 yasindaydi ama simdiden vücudu saglam bir asker görüntüsüne sahipti.

Siteden geri kalan toplam 18 kisi ana toplanti odasinda toplanmis, Han’in kanli elbiselerine ve daha yeni yemegini bitirmis bir kurt kadar kanli yüzüne bakiyorlardi. Han ne söyleyecegini ne yapacagini düsünüyordu. Insanlar ona bir kurtulus kapisi olarak bakiyorlardi ama Han hiçte bir kahraman ya da kurtarici degildi. Yüzlerden okudugu kadariyla tek yapmasi gereken biraz umut vermekti

—Lütfen beni dinleyin. Biliyorum bu olay hakkinda herkes korkuyor bende öyle yapacak çok isimiz var. Bu yüzden lütfen sakin olun ve sorularima cevap verin.

Han insanlarin hiç tepkisiz onu izledigini görünce sasirmisti. Ama zaten kalanlardan sadece dört tanesi erkekti gerisi ise kadin ve çocuklardi.

—Hanginizin evinde silah var? Bunu ögrenmek istiyorum ve bizi buradan çikarmak için en azindan üç cipe veya kamyonete ihtiyacim olacak. Bunlar kimlerde var, olanlar lütfen ellerini kaldirsin.

Bir kaç kadin elini kaldirmisti. Han hizla daire numaralarini anahtar ve silahlarin yerini ögrendikten sonra tek bir sey kalmisti.

—Benimle gelecek iki kisiye ihtiyacim var silahlari ve yiyecekleri tasimak için…

Burak arkasinda oturuyordu

—Beni sayabilirsin. Babamin otomatik av tüfekleri ve iki tane de silahi var, onlari alabiliriz.

Arka taraftan bir adam daha ayaga kalkti:

—Beni de sayabilirsin. Ailemden kimse kalmadi, hepsi öldü evde bir tüfegim var.

Han onaylar bir sekilde basini salladi. Üç kisi hizla disari çikti. Han’in elinde balta, Burak ‘ta bir biçak, adamdaysa bir kazma vardi. Hizla Burak’in apartmanina eve girdiler. Burak kasanin oldugu yatak odasina girdi. Kasa dolabin yarisini kaplayacak kadar büyüktü…

—Babam bu kasayi sadece çok zor bir durumda açmam için söz verdirmisti…

Han hiç bir sey söylemeden Burak’in yüzüne bakti.

Burak kasanin sifresini girdi ve kolu çevirip kasayi açti. Silahlar, cephane ve bir miktar para vardi. Para hariç her seyi aldilar. Burak arkada duran siyah kutuyu çekip disari çikardi. Içini açtiginda Han ve Burak oldukça sasirmislardi. Pek çok pasaport, kimlik ve kredi karti vardi.

Ama hepsinin üzerinde Burak’in babasi Hasan beyin resmi vardi Burak Han’a bos gözlerle bakiyordu.

—Babanin muhasebeci olduguna eminsin degil mi?

Burak inanmiyormus gibi kafasini salladi

—Babam oldugundan bile emin degilim…

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here