Sen, Ben ve Dolunay

3
121

dolunayGördün mü gene Dolunay var tepemizde. Ben gördüm ve bir resmini çektim senin için, her dolunayda yaptigim gibi. Bulutlarin renginin siyahtan griye döndügünü ve ayin gümüse bulanip bütünüyle süzüldügünü benim gözümle görebilmen için. Birazdan atacagim posta kutuna fotografi ve altina da diyecegim ki “Kafani kaldir ve kutsan bir kez daha!”

Ve sen biliyorum ki posta uyarisi aldigin an açacak mesaji ve gelen fotografi benim gözümle göreceksin. Disariya çikacak, çiplak gögün altinda elinde bir kadeh kirmizi sarap ile hayata kutsanacak belki de dakikalarca gözlerini ayirmadan bakacaksin benim tam o sirada baktigim noktaya.

Veya belki de birazdan ben bir posta alacagim ve bakacagim ekranda ki ismine uzun uzun. Sonra alip bir kirmizi çikacagim disariya. Subat soguguna inat dikilecegim ayni gögün altinda, gözüm tam senin baktigin noktada.

Tek kelime etmeden, bir tek defa tereddüt etmeden. Ayni anda, ayni töreni ayni yalnizlikla tekrarlayacagiz bir an bile düsünmeden…

Tanri seni korusun dostum!

 

3 YORUMLAR

  1. Ben bir mehtabiyim.Ayin dolunay olmasini bekler sonraki hallerini de takip ederim.Insan ne garip her zaman olan bir seye ilk kez görüyormus gibi sasiriyor.Elinize saglik.

  2. Ay, günes, yildizlar, deniz yemyesil ormanlara baktikca yasamayi daha çok seviyorum. Sabah evden çiktigimda ilk gökyüzüne bakiyorum eger hala ay varsa bugün harika olacak diye kendi kendime fal tutuyorum. Ve simdi yalniz olmadigimi bilmek, hiç tanimadigim birileriyle ayni sevinci, mutlulugu paylasmak harika…

     

    Sevim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here