Sen Hep Gülümse Güzel Kiz

7
412

güzel kizKendi kendime var oldum ben hep. Hep de kendi kendime olacagim farkindaydim bunun. Yalniz geldim su dünyaya, yalniz gidecegim; bunu degistiremem ama keske yalniz geçirmiyor olsam su üç günlük hayatimi…

Bunlari düsündügüm bir anda rastladim sana. Hiç bir sey yapmadin sen kendine göre, bana göre ise her sey senin sayendeydi. "Naptim ki?" diye çok sordun bana; "Çok sey yaptin." basladim anlatmaya. Bir kaç dakikaya sigdirmak zorundaydim hayatimi nasil degistirdigini. Oysa o kadar zordu ki benim için ne ifade ettigini anlatmak; ama mecburen bir kaç dakikada benim için ne anlam ifade ettigini ellerim titreye titreye yazdim sana. Ne derece anladin bilmek isterdim; ama bilmemin mümkün olmadiginin farkindayim. “Çok mutlu oldum sana yardim edebildigim için.” dedin. Ben de mutluydum o an sen mutlu oldugun için.

Sonrasi aci vermeye baslamisti bana. Birden çiktin hayatimdan. Ulasamaz oldum sana. Sen istedigin için mi ulasamiyorum sana, bilmiyorum ama bil ki bu halim seni tanimadan öncekinden daha çok aci veriyor.

“Yine n’aptim ki” diyorsun belki. Belki de “Ne söylüyor bu manyak böyle” diyorsun. “Istedigini düsün fark etmez” diyebilmek isterdim ama diyemem; n’olur anla beni.

Birden geldin yasami anladim ve simdi birden gittin ve ben ölümü anliyorum. Sen hep gülümse güzel kiz. Hayatta hiçbir sey üzmesin seni. Ama bil ki sen çok üzdün ve üzeceksin beni.

Bir gülümsemen için ölmeye hazir bekleyen bir insanin varligindan haberdar ol yeter aslinda. Ve bil ki sana karsi hissettigim sey ask degildi. Hayatimin insaniydin ama hayatimin aski degil, rastlayabilecegim en iyi dost.

Sen hep gülümse güzel kiz…

7 YORUMLAR

 1. "Simdi sen kalkip gidiyorsun. Git
  Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler.
  Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin
  Oysa Allah bilir bugün iyi uyanmistik
  Sevgideydi ilk açilisi gözlerimizin sirf onaydi
  Bir kus konmus parmaklarima uzun uzun ötmüstü "

  Cemal  Süreya

 2. Hayata yalniz baslayip hayati yalniz bitirmek ne aci olsa gerek …paylasmak hayati sevdiginle ,varolmak sevdiginin gözlerinde ve tek yürek olmak ne güzeldir kimbilir…Sevdiginin gülümseyisiyle mutlu olabilmek …Sevdiginin gözlerine  bakarak SEN  güleceksen ben aglarim diyebilmek…ne büyük bir özveridir. YALNIZLIK ah o YALNIZLIK …Sevdiginden uzak yasamak zorunda kalmak ,özlediginde gözlerine bakamamak,gülümseyisini görememek ,ona dokunamamak,yokluguna alisamamak,aklina her düstügünde aci çekmek inan çok aci…SEVENLERIN KAVUSMASI DILEGIYLE.Yüreginize saglik duydularinizi güzel kaleme almissiniz.Yalnizligi ,özlemi güzel dile getirmissiniz. Yazinizi begeniyle okudum.SEVGIYLE KALIN..

   

   

   

 3. yasama hep yalniz baslar insan …Dünyaya gelir etrafindaki herkesi mutlu eder ama o aglar. Iste budur hayatin özeti. lütfen hayatiniza girecek diger insanlar için kapiyi arali tutun.

 4. Hayatta böyle yalniz kalmalar oluyor maalesef.  insan hayatinda bu duygulari yasiyor. Yazi acayip duygu yüklü çok etkilendim. Çok güzel ifade etmissin ben hiç anlatamazdim. KALEMINE SAGLIK.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here