Sen Içimdeki Cennetsin Annem…

7
338
Bir sevda öyküüs, bir melek tebessümü, günese gülümseyen bir kardelen, gökyüzünü süsleyen bir yildiz demeti, çorak topragimda bir gülsen, fecirler doguran nazli günes… Sen içimdeki cennetsin anne!
Alemdeki tüm güzellikler, bana hep seni hatirlatir. Ilik ilik saçlarimi oksayan meltem, sehla gözleriyle ruhumu büyüleyen masmavi gök ve sana gelen yollarimin iki yaninda dizilmis öbek öbek papatyalar, menekseler hep seni hatirlatir. Hep seni…
Hayatimin her bi kösesini sen süslüyorsun anne! Baharimda – yazimda , gecemde – gündüzümde, oturusumda – kalkisimda, gülüsümde ve her gece nurlu meleklerin hediye ettigi düsümde, hep sen varsin, hep sen…
Simdi, ücra mahzenin, sert, soguk betonlarinda, demir hükümdarligin ugultusunda karismis öksüzlügüm var anne, öksüzlügüm var.
Senisizlik bende sahilsiz bir melal denizi.Bir yanimi sende birakip giderken bilinmez gurbetlere, anlamistim seninde bir yaninin bende kaldigi.
Ama asil, dinmeyen gözyaslarin yikti beni ve bagrini desen yaranin durmaksizin kapatilmasi.
Düsünüyorum da anne, sensiz de dünya dönmeye devam edebilir mi? Günes dogar ve mehtap, sevda denizimize buruk da olsa yine gülümser miydi? Oysa anne, tüm güzellik fideleri senin koynunda can verdi, insanlik sahralarinda. Menekseleri, gülleri, laleleri sen yeserttin, bitmez tükenmez sefkatinle.
Kömür karasi gözlerin deniz tasirken yüregimin çölüne hala içerimi yakiyor hasretinin alev alev yangini.
Ben esrik bakislarinda umudu avuçluyorum, sevda yudumluyorum, seni düslüyorum, seni düsünüyorum. Annem seni çok seviyorum…

7 YORUMLAR

  1. Yemeyip yediren, giymeyip giydiren, her an evladini düsünen, kol açip kanat geren, ömrünü evladina veren, evladi gülünce sevinen, tüm annelerin anneler günü kutlu olsun… =)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here