Sen!

4
621

Hakli ya da haksiz, “dünyada devrilmeyecek” hiç bir kudretin olmadigini düsünmek ne aci. Senin devrimci kurnazliklarini anlayabiliyorum. Egemenliklerin ya da  geleneklerin gücünü yipratmak için çok garip yollara basvuruyorsun. Elde edemedigin isteklerini, iftira yoluyla, küçümseyerek karsindakini hatta hatta insanlari etkin altina alarak sinsice yok etmeye çalismak kimlere göre acaba?

Adini sen koy… Ne istersen… Ne yapsan da  nasil davransan da gerçegi degistiremeyeceksin. Hele hele kendi gerçegini… Çünkü gerçek sensin.

Sen, görünüs olarak bir erkek, varliginla bir disisin. Ruhun bir kadin duygusalliginda… Bu yüzden tahammülsüzsün erkek egemen bir topluma ve çevrendeki erkekleri bu yüzden yok ediyorsun. Bu yüzden kiskançlik krizlerine kapiliyorsun. Ve epeyce zarara da ugramis görünüyorsun. Öç almaya çalisman bile kadinca ve tavrin bir kadinin öfkeden saldirganlastigi huysuz bir tay misali… Kadinca duygular ve davranislarla o denli bezenmis ki ruhun, hayattaki kadina ait ince ve kirilgan rolü üstlenmissin. Oynadigin oyunlardaki karakterler var ya bu yüzden hep mutsuz bu yüzden melankolik. Bu yüzden düsündürücü… Bir erkegin sertligi ve düsüncelerindeki netligi hatta kararliligi yok sende. Aksine tam bir kadin portresi çiziyorsun yaptigin resimlerde… Bunu çok içimde hissediyorum çünkü bende bir kadinim. Hem de tam bir kadin. Ve sezgilerim çok güçlü…

Sonuç bu… Sen sensin, ben de ben…

Simdi her sey bir yana, yine de ellerimi geri çekmiyorum… Dostça buradayim. Sen de bir dost oldugun müddetçe birlikteyiz.

Ortalarda bir yerde olmak ne kadar zor degil mi?

Simdi istiyorsan hala, gidip gök gürültüsü ile oynayabilirsin…

(kitabimdan alintidir)

A.Ö

4 YORUMLAR

  1. ……Ve çiplak isikta gördüm ki, onbin kisi belki daha fazlasi, ses çikarmadan konusuyor, dinlemeden duyuyordu…. Seslerin paylasmadigi sarkilar yaziyordu..Ve kimse rahatsiz etmeye kalkmadi onlari…Sessizligin sesini….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here