Seni Seviyorum. Der De Çikarsaniz, Anlatayim… Neler Olacak?

6
341

Hani su senin deli gibi sevdigin insan bir gün sana “Seni seviyorum.” der de, çikarsaniz, anlatayim neler olacak.

Ilk önce sana seni sevdigini söyleyecek, senin için ugrasacak, seni mutlu edecek, sana sarilacak, seni öpecek, sana istedigin her seyi verecek. Hediyeler alacak, seninle uyuyacak, gezecek, birlikte kahkahalar atacaksiniz. Sonra yemek, sonra resim, her seyi birlikte yasayacaksiniz.

Ayaklarin yerden kesilecek, herkese onu anlatacaksin, hatta ondan baska hiçbir seyi konusmayacaksin. Onun sonsuza dek yaninda olacagini düsünüp, onun için herkesi karsina alacaksin. Hayatini, ondan ibaret gibi anlatacak ve yasayacaksin. Gözlerinde kaybolacaksin, ellerini birakmak istemeyeceksin, üsüdügünde ona sarilacaksin, kalbinin atisini hissedeceksin, kokusunu cigerlerine kadar ezberleyeceksin. Ne zaman ne yaptigini, mimiklerini, kirpiklerini, ellerini aklina gelecek ne varsa bir bir aklina isleyecek hepsinin sekli semali. 

Her sey güzel gidiyor diyeceksin, sonra bir sey olacak. Bir sogukluk girecek araya, bir umursamama, bir takmama. Iste o zaman yerden kestigi ayaklarinla çakilacaksin yere. Bir sey olmayacak vücuduna ama kalbin parçalanacak. Öleceksin her gün. Çünkü o senden sikilmis olacak. Çünkü o senden bikmis, artik baska tatlar ariyor olacak. Çünkü o, çoktan bir baskasiyla konusmaya baslamis, senden kurtulmanin yolunu ariyor olacak. 

Sen ne mi olacaksin? Hayatina giren her insana onun sana yaptigi bu serefsizligi ödetmeye çalisacaksin. Cani yansin isteyeceksin, senin mutlulugunu duysun, kahrolsun diye dualar edeceksin. Onsuz mutlu olabilecegini kanitlamaya çalisacaksin, nefret ede ede seveceksin. “Bir gün bana gelirse asla dönmeyecegim.” yalanina kendini inandiracak, ama hep gelmesini bekleyeceksin. Sen ne mi olacaksin?

Sen, yasarken öleceksin.

6 YORUMLAR

 1. Sen ne mi yapacaksin? "Benim gibi bir gerçekligi anlamamis hiyara bundan böyle sans tanimiyorum" deyip yoluna devam edeceksin:)

  Hadii amaa! ayrica neden kullanilmis hissederki insan! sonuçta ortada yasanan ne varsa birlikte yasanmiyor mu? Bu gereksiz eski ögretilmislikleri birakip yeni sayfalar açalim hayatimiza… Yoksa böyle miz miz miz bir yere varamaz, kendimize ederiz. Haydiii amaaa haksizlik etmeyelim kendimize… Açalim yelkenleri engin denizlere….

  Hos geldiniz bu arada:)

 2. dergiye hos geldiniz öncelikle..

  hep sikilanlar yerine sikanlar yazdigi için mi tema ayni? sikilacaksin gideceksin yok!! hep biz geride kaliyoruz her ne hikmetse..yaziya lafim yok.tepkim duruma.konu gözü korkutsa da anlatim müthis 🙂 hal böyleyken,aci sanati dogururken kalemin daim olmasini dilesem………mi? 🙂

 3. Ne yazikki kaçan kovalaniyor bu dünyada diyecegim ama çok amiyane bir tabir olacak…Bu genel yanilgi, insanlarin mutluluk denen doyum merkezinin tatminsizliginden kaynakli bence…Hep daha fazla!!Ne ile nasil mutlu olurki insan??Nedir ölçüsü??ne kadar ask?Ne kadar para??Ne kadar kariyer??vs. vs.
  Insanin sagliginin yaninda ,kalbini gülümsetecek,heyecanini pekistirecek kisiler oldukça gerisi marjinal fazla bence…Ask yük olmamali insana…

  Tyler hos geldiniz aramiza…Vesilenizle renklidergi ile yerinde oldugunu düsündügüm bir kissadan hisseyi paylasmak istiyorum.

  Büyük kedi, kuyruguyla oynayan küçük kediye sordu: “Neden kuyrugunu kovalayip duruyorsun?” dedi.

  Küçük kedi söyle yanit verdi:“Bir kedi için en güzel seyin mutluluk, mutlulugun da kuyrugum oldugunu ögrendim” dedi. “Kuyrugumu kovaliyorum, kovaliyorum Sonunda onu yakaladigim zaman, biliyorum ki, mutlulugu yakalamis olacagim.”

  Yasli kedi gülümsedi:
  “Gençken ben de senin gibi, mutlulugun kuyrugum olduguna inaniyordum” dedi. “Yillar geçtikçe anladim ki, ne zaman onu kovalasam, o benden uzaklasiyor, ne zaman kendi isime baksam, o hep pesimden geliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here