Sensiz mi?

2
23
Sürekli içecegim. Hiç bilmedigim yerlere gidip, hiç tanimadigim adamlarla kahkahalar atacagim. Iyi gelecek mi? Ve ben. Yine ben. Tirnak uçlarima kadar kirginim. Kaderime, kaderimde yazilanlara, senin yüzüne vuran sokak lambalarina dahi kirginim. Çayinin yanina 2 seker koyan anneme ve dudaklarinin degdigi o bardaga kadar her seye.Böyle seyler nerden gelir aklima bilmem. Ben neden darbeleri, iç savaslari, siyasetten ölenleri, bosu bosuna gelmis geçmis ömrü bir kenara atip öpüstügümüz anlara takilip kalirim.
Ben neden agzim burnum kirilmis, içim paramparça bir haldeyken bir acil servise degilde sigara paketine siginirim. Bu dünyanin bir yerlerinde benim de mutlu olacagim bir yer var. Hep buna inandim. Ama askin ne siyaseti var ne de öleni. Lakin kader de zoru seviyor, sonra imkansizi sen saniyor, uzaklastirdikça uzaklastiriyor. Hala neyin mi var diyorsunuz? Baska bir seyler anlatin bana.
Memleketim olmus saçlari, ülkem olmus gözleri. Ne içtin de demeyin, ben asiri dozda imkansizi sevdim. Ey Rab! Onu benden aliyorsun, yanindakini sev diyorsun. Görücü usulü olmuyor, ölücü bir usul yaz bana..

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here