Serçe Yürek

4
234

Simdi sabahi bekliyorum. Bu gece garip bir huzursuzluk var içimde. Sanki, beni delip geçen…

Gecede ben en dingin anlarimi yasarim oysa. Belki dingin degil, kendi kendime sessiz dilsiz sohbetlerin zirvesinde kendimle kalmisligim… Keyifli seyler düsünmeye çalisiyorum. Küçük bir tebessüm için… Bir seylerin tadi kalmis belli ki yüregimde… Ama doyamamisim.

Yarimim hep… Eksigim sanki tamamlayamiyorum sensizken kendimi. El yürek olur mu göz ya da tüm beden? Her biri birlik etmisçesine atiyor sen diye.

Özlem ve de beklemek; umut etmenin yoldasi iki aci… Gözünü yoluna dikmis koca bir yürek bekler simdi seni. Ne diyeyim ona ki kissin biraz sesini… Ne demeliyim ki kanatlanip uçursun sana kendini.

Bir garibim bu aksam. Kelimenin tam manasiyla bir “garip”… Yalniz, boslukta, tutundugu sevdasina yüregini adamis, umut ekmis gecenin bitimsiz sabahina…

Serçe simdi kafeste anlayacagin… Kanadi mi? Kirik ama umurunda degil. Kafesin kapisini kirmasi için kanadina muhtaç degil. Yüregimi dayadim ben o kapiya… Kirilip açilmasi bu yürekle hiç zor degil…

4 YORUMLAR

 1. bu güzel yazi da serçenin güle olan askini okudum.bu yazi da içten duvarlari yikan, distan sessiz bir çiglik okudum. bu yazi da adeta sairin su dizeleri vardi:

  bir gün asik olmus serçe güle

  gül demis anlat askini hele

  serçe bir göz yasi dökmüs güle

  gül demis askin bumuydu serçe

  serçe güle son bir kez bakmis

  bu göz yasi kalbilden bir kanmis

  serçeler dünyada bir kez aglarmis

  bu göz yasi sonunda ölüm varmis..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here