Sessiz Sedasiz Çini Fetheden Türk Kizi Soprano Burcu Kurt!

2
275

Geçtigimiz haftalarda bir Türk genç kizi kimseden habersiz uzak ülke Çin’de büyük bir basariya imza atti. Ancak bu basarisi her zaman oldugu gibi Türk Medyasinda yer bulamadi. Daha önceki bir yazimizda kendisinden; “Gelecegin Sopranosu” diye söz ettigimiz Burcu Kurt, büyük bir turneye çikti.

Geçtigimiz haftalarda bir Türk genç kizi kimseden habersiz uzak ülke Çin’de büyük bir basariya imza atti.

Ancak bu basarisi her zaman oldugu gibi Türk Medyasinda yer bulamadi. Daha önceki bir yazimizda kendisinden; “Gelecegin Sopranosu” diye söz ettigimiz Burcu Kurt, büyük bir turneye çikti.

 

Viyana Vals Filarmoni Orkestrasiyla birlikte Çin Halk Cumhuriyeti’nin 10 ayri sehrinde 10 ayri konser verdi.  Turne boyunca Sef Zvonomir Hacko yönetimindeki Orkestra, Tenor Miki Stojanov ve Soprano Burcu Kurt’a eslik etti.  Daha çok Viyana Vasleri’nden olusan programda Lehar, Mozart, Strauss, Brahms, Bizet ve Çin sanatçilarinin eserlerine de yer verildi.

Genç soprano Burcu için inanilmaz bir tecrübe olan 3 haftalik turne boyunca, ekip bir aile gibi yakinlasirken, seyircilerin kendilerine olan ilgileri herkesi saskinliga ugratti. Konser salonlari müthis güzel, görkemli ve tabi ki tamamen doluydu. Tüm sehirlerdeki seyirciler coskulu ve ilgiliydi. 2 farkli sehirde stadyum konseri veren ekip binlerce kisiye hitap etmenin keyfini yasadi. Özellikle birer pop yildizi gibi karsilanan ekip üyeleri, seyircilerin ilgisi karsiliginda saskinlarini gizleyemediler. Politikacilarin bile yakinlik gösterdigi sanatçilar çogu yerde gazeteci ordusuyla karsilastilar.Hergün saatlerce yolculuk yaparak konser verilecek sehirlere ulasan ekip üyeleri yorgunluklarini sahnede attilar. Hemen hemen her ülkeden müzisyenin yer aldigi ekip içerisinde yer alan tek Türk, soprano Burcu Kurt oldu. Turne sonrasinda mutlulugu gözlerinden okunan Burcu, yasadigi bu inanilmaz deneyim sayesinde sanatina daha siki sarilacagini ve her firsatta bu tarz etkinliklere katilacagini açikladi.

Kizimiz Burcu Kurt nezdinde tüm ekip üyelerini kutluyor ve basarilarinin devamini diliyoruz.

Konser haberlerine Çin haber sitelerinden göz atabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here