Sevgi Böyle Bir Sey Herhalde…

2
896

2 yil önce ise giderken otobüs duragindaydim ve ben otobüs beklerken, karsimda duraga dogru gelen biri kadin digeri erkek çift vardi. Kadin ve erkek rahat 45*50 yaslarinda vardi.. Ayaginda sari uzun plastik bir çizme (köydeki tarlalara çalismaya giderken, isçilerin giydikleri çizmeden), çizmelerinin içine sikistirdigi çiçekli pijamasi ve o pijamanin üzerine giydigi pazen elbisesi, en üste de o soguk kis gününde giydigi çok ince hatta yazlik bir uzun ceket suratindaki masumluk ifadesini hiç kaybetmemis bir kadindi. Adam ise çok incecik bir kumasi olan ve 3-4 yerinden yama yapilmis  koyu renkli bir takim elbise giymisti. Kesinlikle hallerinden belliydi durumlari çok kötüydü. Tahminime göre de onlarin üzerindekileri de muhtemelen baskalari vermisti. Onlari bir kaç saniyede fark ederken, gözlerim adam ve kadinin ellerine gitti. Inanir misiniz ellerini simsiki tutmuslar ve etrafa da hiç bir sekilde bakmiyorlardi. Samimiyetimle söylüyorum ben o anda, saf-karsiliksiz dedigim sevgiyi gördüm onlarda ve ikisi de birbirini hala çok seviyorlardi.

Onlari hiç tanimiyorum, bilmiyorum  ancak, bana ve benim gibi sevginin manasini bilen disaridaki birçok kisiye bu hissiyati yasatip, bunu düsündürttüler. Kadin sari çizmeleri, pazen etegi ve adamda soguktan donmasina ragmen incecik kumastan olan takim elbisesine hiç aldiris bile etmiyordu.. Kadin için dünyanin en yakisiklisi esi idi, erkek için dünyanin en güzel kadini esi idi. Disaridan o kadar seker görünüyorlardi ki, tarif etmem zor. Maddi anlamda bütün imkânlara sahip insanlari, sevginin ne demek oldugunu bilmeyen insanlari imrendirecek bir görüntüydü. Hallerinden o kadar memnunlardi ki… Bu görüntü kesinlikle gerçek ve samimiydi. Demek ki, 50 yaslarina yaklasirken dahi cebinde 5 kurusun olmasa dahi çok güzel olmasan dahi evet VAR DEGIL MI BU DÜNYADA KARSILIGI ISTENMEYEN BIR SEVGI var degil mi? Ya rastlamissindir ancak kaybetmissindir ya da hala rastlamamissindir, ya da inanmiyorsundur. Böyle bir tabloyu görüp rastladiginiz sevgiyi kaybetmeniz çok aci biliyor musunuz? ve yillar önce de  o, rastladim dediginiz sevgi, yillar sonra karsiniza geçen o kisi sayesinde gerçek-samimi sevginin yalanligini kanitliyor, acitiyor caninizi…

Rastlamadiysaniz, sevginin açilimini bilenler için söylüyorum, hiç üzülmelerine gerek yok çok sanslisiniz… Tekrar bu dünyada var olacagimiza inansaydim kesinlikle Allah’a, bana bir daha geldigimde, onunla bu gerçekligi yasatmasi için dua ederdim. Ama bu dünyadaki gibi kaybedercesine degil, KAYBETMEMECESINE.

Ikinci bir gerçege inanmayan bu kalbim ne yazik ki, bu dünyadaki sansini kullandi. Fisildanilsaydi kulagima eger; inanma, bos seyler bunlar diye ben de karsimdakinin, yalanin içinde gerçegi oynadigini bilir  ve  el ele olan kadin ile erkegi o sekil  görünce “hiç inandirici degil” derdim… Ama ne yazik ki kalp bilir sevginin tanimini, göz görmüstür gerçekleri.. Anlatmaya kalkissam da kalbim anlamaz… Insan, öyle bir sevgi yasamak için, “varsin ayagimdaki sari çizme olsun, varsin kis ayazinda üsüten elbisem ince olsun… Biz dünyanin en güzel duygusunu yasiyoruz “der mi acaba? 50 yasina yaklasirken kimler hala hevesle esinin elini tutar ve kimseyi gözü görmez ki? Çok güzel bir tablo idi benim gördügüm.

Esen kalin,

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here