Seytani Kiskançlik – Kiskançlik Nedir? – Nasil Ve Neden Kiskanilir?

2
204

Seytanin yarattigi bir gökkusagi gibidir kiskançlik. Içinde siyahtan mora dogru her tür karanlik rengin kipirdadigi bir gökkusagi… Sevdigin tarafindan sevilmedigin endisesinin yarattigi keder. Istedigine dokunamamanin getirdigi huzursuz, yalnizlik duygusu, begenilmedigine inanmanin yarattigi asagilanma, bir baskasinin sana tercih edildigini düsünmenin getirdigi eziklik ve öfke… Alay edilme korkusu. Benligine olan güvenini kaybetmenin sonucunda kendini degersiz görme. Bir baskasinin begenisine muhtaç oldugunu hissetmenin zavalliligi…

Bütün bu karanlik, bu yok edici duygular demirden bir kapa gibi kapanir üstüne. Kendini tutsak, kiskandigini özgür görürsün. Ne gariptir ki, seni sevindiren o gülümseyis artik seni aldatmak için oldugunu düsünürsün. Iste bu sefer kuskularina düsmanlik karisir. Bir insanin, birini hem sevip hem de  ona düsmanlik duymasi kadar tasinmasi zor bir duygu ikiligi inanin az bulunur.

Bunca olaydan aci çekmissindir. Tek kurtulus yolu sudur belki de; sevdigini sevmekten, kiskandigini kiskanmaktan vazgeçtiginde, çektigin acinin intikamindan da vazgeçeceksin demektir!

2 YORUMLAR

  1. zaman zaman hepimizi gafil avlayan, çarsizlikle bürülü, kronikestiginde insani insanliktan çikaran, dozunda kullanildiginda lezzetinden yenmeyen… öleee bir duygu istee:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here