Shakiranin Yepyeni Albümünden Ilk Single! – She-Wolf

0
177
Dünyaca ünlü süper star SHAKIRA, yeni albümünü ilk single “She-Wolf” ile müjdeliyor. Shakira’nin John Hill (Santogold) ile birlikte yazip kaydettigi bu sarki, Shakira’nin diger sarkilari gibi orijinal ve akilda kalici sarki sözleriyle dikkat çekiyor.

Sarkinin Ispanyolca versiyonu LOBA radyolarda çalinmaya basladi!

Shakira, hayranlarini sasirtmayarak, kendine özgü dans müzigi etkileriyle hazirladigi sarkisinda; mecazi ve bir o kadar da tehlikeli bir “Kurt-Kadin”in efsanesine deginiyor.

Sarkinin video klibinin yönetmenligini ise; Shakira ve Beyoncé ile birlikte seslendirdigi “Beautiful Liar” videosunun; Beyoncé’nin “Crazy in Love”,”If I Were A Boy” ve “Single Ladies (Put a Ring on It)” videolari ile Britney Spears’in “My Prerogative” ve “If U See Amy” gibi çok ses getiren videolarinin da yönetmenligini yapmis olan Jake Nava üstleniyor. Yaratici ve bir o kadar da seksi video klipte; kendine has dans teknikleri olan özel bir kadinin “baskalasim”i konu ediliyor. Video temmuz ayi sonunda müzik kanallarinda gösterilmeye baslanacak.

Kurt-Kadin Geliyor!

She-Wolf, Shakira’nin kendine has bir stili ile tüm dünyaca taninmasini saglayan bulasici ve enerjik bir üslupla basliyor ve daha çok dans müzigi ve elektronige yakin bir tarzda devam ediyor. Nakarati ile de disko hissi veren bir sarki She-Wolf: “Dolapta bir Kurt-kadin var, aç dolabi ve onu serbest birak! Dolapta bir Kurt-Kadin var, çikar onu ve nefes almasini sagla…” (“Theres a she-wolf in the closet, open up and set it free! Theres a she wolf in the closet, let it out so it can breathe…”) Sarki baslangiçta karanlik bir giris ile dinleyicileri atmosferin içine çekiyor: Gizlenen bir kurt-kadin hissediliyor ve sarki boyunca yaklasiyor, yaklasiyor… Ve sarkinin sonundaki dinamik yayli bölüm, sarki için temposu gittikçe yükselen bir final hazirliyor.

Shakira’nin henüz ismi açiklanmayan ve Sony Music etiketiyle yayinlanacak olan yeni albümünün Ekim ayinda yayinlanmasi planlaniyor. Çogunlugunu Ingilizce sarkilarin olusturdugu albüm 2010’da yayinlanacak yepyeni Ispanyolca bir Shakira albümünü de müjdeliyor. Shakira’nin Ekim ayinda yayinlanacak olan bu albümü; Ingilizce içerige sahip olsa da, albümün çikis sarkisi “She-Wolf” öncelikli olarak Ispanyolca versiyonu “Loba” ile radyolara servis edildi. Sarkinin Ingilizce versiyonu ise önümüzdeki haftalarda radyolarda yerini alacak.

 

Shakira simdiye dek hem Ingilizce hem de Ispanyolca sarkilari ile müzik listelerini altüst eden single basarilari yakaldi ve 50 milyonun üzerinde bir albüm satis basarisina ulasti. Dijital satislari 10 milyonu asan “La Tortura” ve “Hips Don’t Lie” gibi hit sarkilarin yer aldigi son projesi Oral Fixation Volume 1 ve 2’nin satis rakamlari dünya çapinda 8 milyona yaklasarak Shakira’nin bir dünya stari oldugunu bir kez daha kanitlamisti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here