Simsiyah Bir Bakis…

3
171
Bir köpek vardi arka ayaklari kirik.. Sürünerek yürüyordu.. Her bes adimda bir basini az sonra kararicak olan o sonsuzluga kaldirip bakiyordu.. Muhtemelen tanriya küfrediyordu canini almadi diye.. Yada az önce yolda bir kamyon tarafindan çignenen arkadasinin havalanan ruhuna bakiyordu.. Biraz daha yürüdükten sonra birakti kendini yere.. Aslinda gücü vardi gitmeye ama onu almaya gelicek zalimlerden kaçamazdi.. Uzun uzun çekti zehirli havayi içine ve ölüme birakti kendini.. Her köpegin sonu gibi..

( Ayaklari kirik olan bizim okulun köpegine.. )

3 YORUMLAR

 1. adini simdi burada söylemeyeyim ama içimizde biz insanlarin efedileriyiz diyen öyle bir millet vardirki

  iste onlar alenen bütün insanliga siz bizim esegimizsiniz ve köpgimizsiniz derlerde bu insanliga genede bu insanligin sesi çikmaz onlara aslinda su sizin bahsettegininz köpek misali, bizimde gücümüz var onlara karsi durmaya ve gereken cevabida vermeye

  ama herkes demekki halinden memnun belkide efsunlanmislar onlar tarafindan. hiç bir seyler söylemezler dahi onlara. belkide bir çogumuzun ilgisi ve haberi dahi yoktur bu insanliga onlarin böyle köpek gözüyle onlarin baktiklarindan

  demekki her köpegin sonunu bekledigi gibi bizlerde sonumuzu bekliyoruz her halde onlarin verecegi sondan artik ne diyelim.

  kör ve sagir olmasinlar görmüyorlarmi bu dünya sefalet içinde ve kan revan içinde yüzer oldugunu, bu yetmiyormus gibi birde fezaya bir yüz karasi olan bir üst kuruyorlar yildizlar savasina bu insanligi onun içine düsürmek için, ve bu konudada devamli hazirliklar yapiliyor

  daha kisa zamanda daha çok insalari o dediginiz köpek misali öldürmek için.

  bir zamanlar insanlari öldürmek için haralarda kurmuslardi bunlarin dedeleri bir düsünelim birde su insanlik tarihini iyice okuyalim bu insanlar kimlermis ler diye. kalin saglicakla. r.ç.

 2. yazida ifade edilen güzel, bir köpegi anmak güzel ama ben bu cümleye takildim.

  "Muhtemelen tanriya küfrediyordu canini almadi diye"

  inan bana küfür insanogluna has bisi eminim dogadaki hiç bir hayvan yaratanina küfür etmeyi bilmez ve düsünemez bile çünki onlar fikir beyan etmezler sadece dogalarindaki güdüleri yasarlar.

  köpekleri çok severim 15 yil benimle yasayan, büyük bas hayvanin kalça kemigini 20 dakikada yiyip bitirebilen colly cinsi köpegimin kazara ayagina bastigimda dahi inler gibi bir havlama ile yüzüme bakardi dikkat et canimi acittin der gibi. istese isirip canimi çok rahat yakabilecekken. eminim onlar yaratanina, insanoglu gibi kizinca küfür edecek kadar nankör degiller. tesekkürler paylasimin için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here