Snoop Dogg Müslümanligi Seçti

1
282
Snoop Dogg

Geçen okudugum haberle resmen sok oldum. “Snoop Dogg müslüman oldu.”


Müzik hayatinda eski adiyla “Snoop Doggy Dogg” olarak bilinen Snoop Dogg müslüman oldu. Simdiye kadar pek bu hayata ayak uyduracak davranislar sergilememis olarak göze çarpan Snoop, Chicago’da gerçeklesen “Islam Ulusu Toplulugu Kurtaricilar Günü Toplantisi”na katilarak hem para bagisinda bulundu hem de Islam dinine geçtigini açikladi.

Açiklamalari kendisi yapan Snoop, Vaiz Farrakhan’in konferanslarini dinlediginde çok etkilendigini ve Müslümanliga onun etkisi ile geçtigini söyledi.

Daha önce uyusturucu kullanmasi ve hapis cezasi ile tanidigimiz ünü sarkici, kendisini etkileyen vaiz konusunda açiklama yapmaktan da geri kalmadi.

Snoop Dogg, “Vaiz Farrakhan’in bir konusmasini dinlediginizde kendinizi onun aynasinda görüyorsunuz. Bir seyleri düzeltmek için neler yapabileceginizi görüyorsunuz.” dedi.

Bakalim daha düne kadar çok sayida kadinla birlikte görülen, kliplerinde sarkilarina neredeyse “üstsüz” kadin dansçilarin eslik ettigi, her sarkisinda küfür ve hakaret bulunan sarkici, bu hayata ayak uydurabilecek mi?

Peki ya hayranlari?

Hayranlari konusunda benim kafama takilanlar var. Acaba hayranlari arasinda Snoopa destek olup, müslümanligi seçecek olanlar var mi? Yoksa hayran kitlesi onu yalniz birakip kendi yollarina mi gidecek? Acaba bu seçim müzik yasamini nasil etkileyecek?

Bence dogru bir karar verdi Snoop, ama insallah bu hayata ayak uydurur, dogru düzgün gereklerine göre yasar. Valla benim gözüme girdi 😀

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here