Soguk Günes – Bölüm 9

8
233

Kenan beni görünce ilk basta taniyamadi, zaten isin dogrusu tam bir bakis bile degildi aslinda. Önündeki ifademden kafasini kaldirip yanindaki memur arkadasa sen gidebilirsin dedikten sonra kapi kapandi ve biraz önce o lacivertlerin içinde omzundaki üç yildizi gözüme sokan adam gitmis lisede ilk kaçak sigaralarini okulun arka sokagindaki bilardo salonunda içen iki lise talebesinden biri gelmisti .

“Vay kardesim nasilsin, hos geldin.” deyip sarildi. “Kusura bakma” dedi daha demin taniyamazdim seni, anlarsin resmiyet… “Anladim.” dedim. “Hayirdir? Senin ne isin var hurdacida, eskicide?” “Hiç sorma!” dedim böyle böyle oldu. “Anladim” dedi. Çayimizi içtikten sonra hafta sonu bulusmak için sözlesip oradan ayrildim. Hala anlamiyordum basima gelenleri kafam karman çormandi, kendimi derhal toparlayip  bir seyler yapmam gerekiyordu. Bu is böyle gitmezdi ve gitmemeliydi! Yine beynim bana oyunlar oynamaya baslamisti veya bana öyle geliyordu. Karsidan O geliyordu kosarak… Peki karnindan etegine dogru akan kan miydi yoksa baska bir sey mi?

Evet, evet resmen kan damliyordu. Gonca gülüm vurulmustu!

 

8 YORUMLAR

  1. iyide sayin editör müsvetteleri ,habire bilet falan dagitmaktan promosyon yapmaktan kafanizi kaldiripta soguk günes 10 yazilali kaç gün olmus bakmiyorsunuz ki!yakinda kömürde dagitirsiniz altinada muhtacim dilenci olmak istiyorum diye yazdirirsiniz!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here