Soguyamayanlardan Misiniz?

0
292

  Çok sevdiginiz hatta asik oldugunuz
insani ondan sogumak istediginiz bir zaman diliminde; hiç tanimamis oldugunuza
dair düsüncelere rastlarsiniz.. çünkü onu seviyorsunuz ve onu, istediginiz gibi
masum, temiz ve sizin onu sevebileceginiz gibi sizi sevebilecegini düsündügünüz
bir mecnun sanarsiniz, öyle düsünür ve tanirsiniz. Ama bu sadece düsündügünüzle
kaliyor. Çünkü onu hiç tanimamissinizdir.

  Ona karsi tek tarafli beslediginiz askiniz.. ah ki ne günahkardir.. karsilik alamayacaginizi umuyorsunuz artik. Karsilik alabileceginiz biri degildir çünkü baskalarinin gözünde. Ama sizin askiniz sevginiz, o düsünce ve yorumlari sadece onlarin söyleyisinde birakir. Çünkü siz seviyorsunuz. Ama en son bir duyumla karsilasirsiniz ve büyük bir hayal kirikligi.. baskalari demistim ya, onlari hakli çikaran bir duyumdur bu. Beklemediginiz bir sonuç.. ondan sogumak isteyebileceginiz bir duyum. Ama sevginiz bunu kabullenmek istemez, ondan vazgeçmez.. yine soguyamamissinizdir. Sadece kendinizi kandirmis oluyorsunuz sogudum diye. Çaresi yoktur bunun. Tek yolu gidip tüm bunlari yüz yüze konusup gerçegi ondan ögrenmektir. Ondan ögrendiginizde ve her seyi gerçek ise iste tam o zaman sogursunuz.

  Gözlerinizi kaçirdiginiz o zaman dilimleri gelir akliniza. Çünkü çarpici bakislarina maruz kalmak istememissinizdir ve o zamani her hatirladiginizda neden kaçirdim gözlerimi, her göz göze gelisimde onu ne kadar çok sevdigimi belli edebilirdim diye kendinize kizmaya baslarsiniz.

  Ama son yasadiklariniz bu pismanligi yer bitirir. Çünkü ona degebilecek biri olmadigini ögrenmissinizdir. Onu unutmaya karar verin ve unutun, bitirin gözlerinizin önünde. Duygusalliktan uzak durun ve slov sarkilardan vazgeçin birkaç ayligina bu size yardimci olacaktir. Onun disindaki sevdiklerinizin size yetecegini düsünün. Çünkü onlar sizi gerçekten sevebilir sadece onlari düsünün. Örnegin anneniz.. ona simsiki sarilin ve mutlu olamaya bakin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here