Solundan Dökülür En Aci Yaslar

1
261

Ilk defa yanmiyordu canim, daha öncede üzülmüstüm, mutsuz olmustum, aglamistim. Ama simdi acimi hissediyorum vücudumun her zerresinde. Nefesim kesiliyor ilk defa. Korktugum her cümle karsisinda acizlesip dökülüyor gözlerimden yaslar. Engel olamiyorum. Kolumu kaldircak gücü bulamazken kendimde, saatlerce aglayacak gücü nasil buluyorum ve isin en tuhafi nasil oluyorda düstügüm yerden kalkiyorum anlam veremiyorum.

Çok uzun zamandir yasiyorum bu aciyi, asik oldugum andan beri bu aciyi tasiyorum. Bakiyorum söyle. Bu kadar mutsuz olmaya bir ask nasil neden olabilir diyorum. Ne ask cevap verebiliyor ne de ben. Sustugum ve konustugum kadar agliyorum. Elimde sayili mutlu anlar var asik oldugum anlara dair. Onlarda unutulmasi imkansiz hatiralar tipki bu askin beraber yasanilmasi kadar.

Kiziyorum kendime, kiriliyorum. Affedemiyorum kendimi. Kendi ellerimle kendimi böyle bir aska attigim için affedemiyorum kendimi. Kendimi affedemedigim kadar aski affediyorum. Seve seve onu affediyorum.

Açtigi her yarada aska kosuyorum. Bak geldim hadi iylestir beni, bunu bir tek sen yaparsin diyorum. Önce eline tuz aliyor ask basiyor yarama acimadan, sonra nefesini içine çekip dayanamayip o güzel kalbiyle üflüyor yaralarima. O an etim kemige dayansada hissetmiyorum acimi. Ama sonrasi hep ayni. Sonrasi hep ayni aci.

Tüm bunlari hakedecek ne yaptim ben diyorum. Asik oldum sadece. Çok sevdim. Kimsenin onu sevemeyecegi kadar çok sevdim. Bir daha böyle sevemeyecegim kadar sevdim. Hayattaki en büyük acinin ask acisi olmadigini bile bile aci çektim onun için. Onunla güldüm. Onu bulamadigim kadar onun yaninda kendimi buldum. Böyle bir asta ne o ne ben bu kadar mutsuz olmayi haketmedik.

Korkagin tekiyim artik. Onsuz olmaktan korkan bir korkagim. Çünkü ben hala bilmiyorum onsuz nasil olunacagini. Isin asli bilmekte istemiyorum. Aciyida, mutsuzluguda, hüznüde bir tek onunla yasamak istiyorum. Tüm bunlari istedikçe ben dahada korkaklasiyorum.

 Ve aski her seferinde hiç istemedigi, dayanamadigi o gözyaslariyla karsiliyorum..

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here