Son Bahar…

4
356
  Kalbim su siralar bir sonbahar. sanki zorlu bir kisa hazirlaniyor. hiçbir mevsimin yasayamadigi bir hüzün mevsimini andiriyor kendi içinde. aslinda hüzünle yasamayi bilmeli insan kalbi hüzüne alismali alismali ki her sonbaharda yapraklar dökülürken durup izleyebilmeli ve aslinda hayatta,gerçeklerde böyle böyle degilmidir. herkes mutlu olmak ister sevgiyi,aski güzel bir sekilde tatmak ister ama hep mutlulugumu tatmali insan,hüznüde tatmasi gerek belki defalarca. her mutlulugun arkasinda hüznüde aramayi bilmeli insan alismali,kalbi her kirildiginda dayanmayi bilmeli.yalniz kaldikça hüzünlenmeli belkide dost olmali hüzünle insan. en yakin arkadasi,sevmeli onu mutlulugu nasil seviyorsa onuda sevmeli istemeli. her insan hüznü yasar küçük ya da büyük her insan hüznün içindedir. sevdikçe gider sevdiklerimiz kursagimizda kalir mutlulugumuz.
 
 
  peki ya güven bir insana güvenmek belkide yaptigimiz en büyük hatalardan biridir. kendinden çok bir insana güvenmek,kendine bile anlatamadigin birseyi ona anlatmak,derdini,sikintini,bütün hayatini ona anlatmak güvenmek güzel sey seni anlayan birinin olmasi belkide hayattaki en güzel sey peki ya güvenin bosa çikmasi o kisinin sana ihanet etmesi belki buda bir insanin hayatta basina gelebilecek en kötü sey olmalidir. Bir insani seversin tüm kalbinle inanirsin ona güvenirsin kalbinin tüm kapilarini açarsin. onun sevincini,hüznünü,yalnizligini onunla birlikte sende yasarsin. sen o mutsuz,üzgün oldugunda aglarsin,üzülürsün ama ya onun mutsuzlugu,üzgün olusu yalansa. Aslinda o sen yokken mutludur,hayat doludur,sen yokken yasamayi sever hayati.Aslinda sen onu çok seversin kalbini verirsin ama o seni sevmez,askina layik görmez,o sana güvenmez derdini anlatmaz o seni sevmeyi bilmez. Gider bir baskasini layik görür askina.
 
  Birakir seni hiç olmadik zamanda kalirsin tek basina yalniz. Sen tam yalnizliga alistim derken tekrar çalar kalbinin kapisini ben geldim özür dilerim der kalbin tekrar atmaya baslar onun için tekrar anlarsin onu nekadar çok sevdigini ve tekrar güvenirsin ona aslinda biliyosundur hata yaptigini ve anlarsin da sonunda yalniz kalinca hata yaptigini yine birakip gider seni ve sen yine alismaya çalisirsin yalnizliga bir daha hiç gelmez kalbimin kapisini hiç çalmaz diye düsünürsün ama bu sirada zorda olsa alisirsin yalnizliga ama o yine baska asklardan hevesini almis ve yine senin kapini çalmis olur tereddütte kalirsin geçmisi yoklarsin ama o öyle güzel konusur ki kalbinde ki aska engel olamazsin ve tekrar güvenirsin ona yine biliyosundur hata yaptigini ve biliyosun ki onun senden yine gidecegini öylede olur zaten. o senden yine gider ama bu defa eskilerden daha farkli bir sekilde daha da mahvederek artik mahkumsundur onsuzluga, yalnizliga diyorum ya alismali,sevmeli insan hüznü defalarca tatmali çalmali kapisini, ve bilmeli insan her sonbaharda yapraklar yapraklar kuruyup terkederken agaci hatirlamali yazlari yeniden agaçlarda açacak yapraklari düsünmelisin ki hayatta tek düsen sen degilsin sende simdi bir sonbaharda bir yapraksin ama yazlari hatirla mutlaka birgün geri geleceksin…….. 

KENDIM YAZDIM 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here