Sonbahar Bakimi

0
302

SONBAHAR BAKIMI

Uzun geçen yaz biti.Ama saçimiza ve cildimize verdigi hasarlar o kadar kolay geçmiyor.Saçlarimiz kirildi soldu ve dökülüyorda vucudumuz kurudu susuz kaldi yüzümüzede günes lekeleri çogaldi ve kurudu el ve ayaklarimizda yiprandi simdi bakim yapma zamani geldi kisa yazin verdigi zararlardan kurtulmus olarak girelim.

1- Badem yagi Kayisi yagi Biberiye yagi Isirgan yagini karistirin içine bir yumurta akini kirin karistirin saçlariiza ve saç diplerine masaj yaparak sürün saçlarinizi toplayip bir boneye veye streç e sarin yarim saat bekletip yikayin yikarke sakin önce suyu dökmeyin avcunuza bolca sampuan alin ve iki avcunuza bölerek saçlariniza yedirin biraz su ekleyerek köpürterek yikayin bolca durulayin en az iki sampuan yapin.

2-Kasaptan dana kemikleri alin illikleri çikana kadar kaynatin sonra ilikleri alin bir çatal yardimiyla ezin içine biraz saç yaglarindan ekleyin ve saçlariniza sürün streç veya boneye sarin yarim saat beklatip birinci tarifteki gibi yikayin.

3-Saçlarinizin parlamasi içinse banyodan çikmadanönce soguk suyla durulayin veya son durulama suyuna biraz sirke ekleyin biraz bekletip yikayin saçlariniz piril piril olacak.

YÜZ IÇIN-Yüzümüzdeki lekeler içinse yine evde kendimiz hazirlaya biliriz.Yada kozmetiklerden faydalana biliriz benim kendi yüzüme uyguladigim haftada ikikez kilmaskesi cilde inanilmaz bir temizlik sagliyor ayrica yulaf ve yasmayada yapa bilirsiniz.Nemlendirmek içinse cilt tipinize uygun bir nemlendiricikullanmalisiniz . içinde E. vitamini olanlari tercih ederseniz kuruyan cildinize iyi gelir benim size tafsiyem benimde kullandigim (BODY SHOP unVITAMIN E serisi)

2-Pul pul olan cildiniz içinse peeling uygulamalisiniz kendiniz hazirlaya bilir veya hazir lardan faydalana bilirsiniz haftada bir iki defa uygulayin.

VUCUT IÇIN=Kuruyan vucudunuz için iyi bir nemlendirici soyulmala içinse peeling veya mineral çamurlarla bakim yapa bilirsiniz.

EL VE AYAK=El ve ayaklariniz içinde peeling maske ve çamurlardan kullana bilirsiniz.Nasirlariniz içise iyi bir ayak törpüsü edinmelisiniz kulanirSAÇLAR IÇIN=Öncelikle kuruyan ve solan saçlarimiz için her hafta bir bakim uygulamaliyiz.Bunlari kendimiz hazirlayabiliriz veya aktarlardan saçbakimi için hazirlanmis olanlari alabiliriz kozmetik firmalarinin çikardiklari ürünleride kullana bilirsiniz.Mevsim geçislerinde saç dökülmeleri normaldir günde yüz teli geçmedigi sürece endise edecek bise yok .Tabiki yediklerimizede dikkat etmemiz gerekiyor saç sagligi için D.B. E. vitamin içeren yiyecekler yemeyi ihmal etmemeliyiz.

ken dikkat etmeniz gerekense ayak törpüsünü ne islak nede kuru nemli kulanmalisiniz yoksa hiç bir ise yaramaz.Ayak kiremlerini alirkende içinde gliserinli ve E vitamini olanlarini tercih etmeliyiz.

NOT=Tabi bunlarin yani sira yediklerimize ve içtiklerimize de bir o kadar dikkat etmeliyiz.Unutmayin saç ve cilt bakimi hem içerden hem disardan yapilinca sonuç verir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here