Sorularim

6
287

Sorularim var sorgulanmadiklar hakkinda… Cevaplari sanki beynimde bir kösedeymis gibi ama çikmamakta dirençliler. Siz hiç yasadiniz mi bu duyguyu bilmem? Ama ben her an yasiyorum. Hatta körüne inanislar, neden neden bu yalanlar diye ya da inandigim iyi seyleri sorguluyorum kendimce.

Günahlarimi düsünürken aglamam mi gerekiyor?

Yoksa sevaplarim bosuna miydi?

Var miydi ask, sevgi, dostluk? Yoksa kocaman bir yanilsama miydi hayatim? Kafam o kadar dolu ki, dizginler elimde degil sanki… Ben de aldattim, ben de aldatildim adil miydi ya da degil miydi bu durum? Ya da çok mu bencilim? Kimseye güvenmiyorum uzun zamandir; asklarimin ömrü kelebeklerle ayni, dostluklarim timsah gözyaslari gibi… Neden böyle oldum ben, bu degildim eskiden… Meydan okumuyorum artik hayatima, sadece yasiyorum. Sorumsuzlastim mi iyice, yoksa böyle mi olmaliyim? Inançlarimi dahi sorgular oldum. Kendimi ve herkesi beynim durmaksizin sorguluyor.

Özür dileyerek yazimi bitiriyorum. Biliyorum yazim biraz karisik… Ama beynimde ne varsa hepsini disari çikarmaya çalistim. Bunlar su anki gerçek duygularim ve asla edebik bir seyler yazmak degildi amacim…

Yemin ederim…

6 YORUMLAR

 1. cevaplar hazir olduklarinda çikacaktir o köseden buna hazir olmalarida sizin elinizde .. sorguladikça merak edecek,merak ettikçe bulmaya çalisacaksiniz,bulmak içinse çabalamak gerek okumak arastirmak ..sordugunuz hiçbir soru cevapsiz degil…kisacasi dizginler elinizde (:

 2. evet sorulan sorularin her zaman bir cevabi vardir..

  bazi cevaplar zor çikar, sanki biliyormuscasina kafandadir ama zorlarsin direnir çikmamak için..

  bazi cevaplarda gözünün önündedir görmezsin.

  bazilari ise aninda çikar ortaya rahatlarisin..

  ama moulin in dedigi gibi cevaplar hazir oldukça çikiyor karsimiza, bugün veya yarin…

  bazen de oluruna birakmak gerekiyor herseyi beyin sarsintisi geçirmeden..

  geliyor ama cevaplar bi sekilde 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here