Suretler – Surrogates

29
1014

Suretler – Surrogates tam bir  aksiyon ve bilim kurgu filmi. Geçtigimiz Cuma, 25 eylül’de tüm sinemalarda gösterime girdi. Hazir imkan ve firsat varken cumartesi günü Bruce Willis abimizin son filmine tesrif ettik. E Bruce Willis beyefendi bunca zaman sonra film yapar da sonu hemen anlasiliverir mi? Tabi ki hayir. Oysa ki “Ehu, bunun sonu belli olm” diyorsunuz kendi kendinize. Demeyin, dedirtmeyin… Benden söylemesi.

Kendisine eslik eden diger iki isim de Radha Mitchell ve Rosamund Pike…

 
Bruce Wills, Radha Mitchell ikilisi FBI ajani ve ortaklar. Güzel bir hanim efendi olan  Rosamund Pike ise Bruce abimizin esi… Zaman bundan yaklas
ik on yil sonrasina tekabül ediyor ve hemen hemen herkesin bir robotu var. Hayir, öyle usak robot falan degil. Insanlar kendilerinin birer kopyasi robotlar yaptirmislar. E teknoloji var, para da var… Evlerinin huzurlu ortamini terk etmeden yasamak, hayatlarini da idame ettirebilmek adina söyle filinta ve fistik gibi görünen kendi suretlerinde robotlari evlerinden yönetiyorlar ve yasayip gidiyorlar. Bu sayede dünyada ölümler sifira indirgeniyor. Sonuçta her ise kosan bir robot popülasyonu var ortada. 

Tam burada bir üniversite ögrencisi robotu ölüyor, tuhaf olan robotun sahibi çocuk da ölüyor. Iste burada Bruce abimiz devreye giriyor ve olayi çözmeye çalisiyor. Robot delikanliyi bozar sözünü hatirlayip ise biz zati olarak kendisi el koyuyor. Ama sonuç, hem Bruce abimizi hem de seyirciyi oldukça sasirtiyor dogrusu.

Filmin aksiyon sahneleri gerçekten nefes kesici. Bruce abimiz ve sevgili yönetmen abimiz Jonathan Mostow nefis bir film koymuslar ortaya. Jonathan abi için Terminatör 3, U-571 filmlerini yönetti dersem ne demek istedigimi anlayacaksiniz.

Iyi Seyirler

 

29 YORUMLAR

 1. Bu film sadece sinemada yada evde sinema sistemi olanlarda izlenir çünkü diger türlü çok keyf alinmaz, eee serkancim pek iyi degilmis kismi bakis açisi ne diyeyim zati bende çok çok perfect demedim ki =)

 2. Bu filmden bir matrix bekleyenler tabiki güzel olmadigini düsünür, çok fazla beklenti ile gitmeyen ve aksiyon arayanlarin aradigini verebilen bir film.

  Yalniz filmi izlerken dikkatli olunmasi gerekiyor çünkü 10dk filmden koparsaniz toparlamaniz zor, ne oluyor diye sasirip kalabilirsiniz.

 3. delidivane senin için demedim. O yorumu FFde yapmislar, onun için söyledimdi.

  muratmoon beyefendi, sinemada 10 dakikaligina da olsa nasil kopabiliyorsunuz acaba filmden? Ha canim, bi deyiverin bakalim, pek merak ettim 😀

 4. Sinemada izlerken gibi bir bölüm yorumumda görememis olmama ragmen, sinemada bile olunsa insan beyni bu nerede oldugunu düsünürse orada olur. Siz sinemada "Bugün kredi karti ödemem vardi, kirada yaklasiyor ne yapsam. Kirayi yatirmam lazim, o zaman kirayi yatirayim kalan parayla da kredi kartinin asgari tutarini yatiririm. Geri kalan da bana zaten ay sonuna yeter. Patronda geçen ay ki maasimi halen yatirmadi deli olacam, gidip konussam mi ne yapsam. Neyse biraz da sabredeyim bakayim." diye düsünmeye baslarsaniz sonra "Ya bu kadin iyi degilmiydi ne oldu buna simdi Bruce ile niye kavga ediyor, ne oluyor ya karistirdim simdi hangisi iyi hangisi kötü ne oluyor" dersiniz demek istedim.

  Kisaca yazdim anlamadiysaniz uzunca anlatabilirim ehehhehe

 5. Film izlerken hiçbir kuvvet benim dikkatimi dagitamaz 😀

  Ayrica ben uyari yaptim dikkat edin diye, demek ki benim dikkatim dagilmamis degil mi 😀 Nereden benim dikkatimin dagildigini çikarttiniz anlayamadim. Iftira bunlara karalama kampanyasi 😛

 6. ehe ehe seni mi karaliyoruz daha neler murat ask olsun arkadasim bunlar tamamiyle gerçekler…Dikkat uyarisi için tesekkürler amma ben izledimki =)

 7. muraattt canim senin yildizin hafif nazara geliyon nazaraaa :=) bu arkadaslar daha öncede ördek yüzünden iftira atmislardi sana aman dikkat ettt.

  bruce filmlerinin en kötüsü bile izlenir adamin yaptigi filmlerin yüzde sekseni izlenir filmler ben izlerim .

 8. vay hainler biz yokken neler konusulmus,seytan mi? öhh daha neler yav serkan bunlarin dili ne diyor arkadasim..bittin sen murat bittin… 😀

 9. canim deliseyim ben bilmem mi o murati senide kendine benzetmeye çalismistir =)

  hele bak neler demis bize ah sen dur murat neler edicem sana :)))

 10. kutsal damacana kendi doga üstü dünyasini kurmus o zaman. ben genel olarak kabul görene göre konusmustum o filmi izlemedigim için.

  bütün suç benim arkadaslarimi birakin yapacaksiniz kötülükleri bana yapin ehehe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here