Tamamlanamayan Beste 2

2
49

 

Tamamlanamayan Besteden devam ederek…
Simdi onunla ayni odada olmasina ragmen ona dokunamiyor, onunla konusamiyordu ya bu Dogayi daha çok deli ediyordu. Eli kolu bagli, çaresizce izledi sevdigi adami. Onunla bir yasadi acisini. Ama en çok sevdigi sey; müzikten böyle vazgeçmis olmasini da bir türlü hazmedemiyordu.

Zor günler çaresiz bekleyisler, geldi geçti. Ama bir türlü dönmedi ruhu Doganin bedenine. Doktorlarin bedenini iyilestirmesini bekledi ama sonuç her defasinda daha hayal kiriciydi. Bunlar yasandikça Doga bütün gücünü yitiriyordu. Ölümle yasam arasinda kalmak ölmekten çok daha aci vericiydi. Ne vazgeçebiliyor, ne de savasacak gücü kendindeydi. Herseyi, hissedebildigi bütün duygulari kendisini terk etmisti sanki.

Birgün; Doga’nin bütün ümidini kaybettigi bir gün, odadan bir müzik sesi duyuldu. Inanamadi duyduklarina kulaklari. Sevdigi adam aylar sonra gitarini eline almisti. Muhtesem bir seydi bu. Daha önceden dinlemedigi bu harika müzik sanki ona can veriyordu. Anlam veremedi olup bitenlere  ama uzun süredir hissetmeyi unuttugu bütün duygular geri gelmekteydi sanki. Yeniden hayata mi dönüyordu? Sevdigi adamin farkinda o olmadan bestelemeye çalistigi bu sözsüz sarki, birden Doganin hayati oluvermisti. Içinde hissettigi bu duygu yogunluydu Dogaya çiglik attiran. Ama öyle bir çiglik ki; saskinliktan mi yoksa korkudan mi atilmis belli olmayan bir çiglikti.Birden müzik kesildi,adam bir hisimla kapinin arkasindaki sopasini kapti. Sopayi oraya buraya sallayarak:

“Kim var orada?” diye sorduysa da cevap alamayacagindan emindi. Çünkü odada ondan baska kimse yoktu.

Doga ne oldugunu anlamadan, izledi sevdigi adami. Bu olabilir miydi? Sevdigi adam onu duyabilmis miydi? Bu da sorumu yani? Son zamanlarda neler mümkün olmustu bu mu olamayacakti. Peki, çigligini duyduysa, neden göremiyordu Dogayi? Doga tekrar konusmayi denediyse de basarili olamadi. Adam delirdigini düsündü. Kolay miydi? Az önce yogun bakimda olan sevdigi kizin sesini duymustu. Sizdi kaldi oldugu yere. Son zamanlarda en çok yaptigi seye; aglamaya basladi. Elinden hiçbir sey gelmeyen Dogada çaresizce adamin yanina çömeldi ve onunla birlikte agladi.

Birlikte birbirleri için agliyorlardi ama adamin bundan haberi yoktu…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here