Tatlici…

0
249
Hani tatlinin tadinin damaginda kalma olayi var ya. Damaktaki iste o tatli.Yedigin tatli kadayifsa eger damaginda kalmasi pek hos degil. Neden bilmiyorum. Sanirim biraz önce yedigim kadayifin tadi bulasik süngeri gibi oldugu içindi. Ilk gördügüm tatliciya girdim. Çünkü stresli bir günümdeyim. Canim sikiliyordu. Tatli mutluluk verir. Normalde çikolata tercih ederim ama bu sefer etmedim. Tatlici amcayla sohbet edeyim dedim. Bu sefer olmadi. Beceremedik. Sorulmayacak kisiye sormanin acisini yasadim. Sohbet etmek için bir yerimi yirttim belki de.

“ Degismeyen tek sey degisim mi?”

Bu soruya aldigim yanit ise iktidar yine ayni oldu. Gördügüm gibi her sey lafta. Lafla peynir gemisi yürür mü? Yüremez, kosar.

Konu degissin istedim. Sarkiyi degistirir misin? Dedim. “Nasil olsun abla?” diye sordu. Bana abla demesi sinirimi bozmustu çünkü ben bu amcadan en az yirmi yas küçüktüm.Yanitim sertçe nostaljik bir seyler olsun oldu. Adam beni dinlemedi. Radyonun kanalini çevirdi. Bir sarki çikti.”Sevdigim kiz abi deyince” diye. Adam aglamaya basladi. Ne oldu dedim. Sevdigim kiza abi dedim diyerek sümügünü koluna sildi. Igrençti. Biraz duraksadiktan sonra iç çekti. Ben ise arkama bakmadan kaçmak istiyordum. Git deyince gitmesi gel deyince gelmemesi dedi. Teselli etmek istedim, kaderin cilvesi dedim. Birden ayaklandi. Mail atmam gerek dedi. Neden dedim. Arada bosluk birakmadan yazmak istiyorum dedi. Kime dedim. Cevap vermedi. Meraktan yanina gittim baktim. Ögretmenine mail atti. Belki aptal belki aptal ayagina yatan bir salakti. Aptalla salak es anlamli sanirim. Sonuç olarak bu adam sorunlunun tekiydi.Z aten bana neydi, ben tatlimi yiyip gitmeliydim. Sorunlu tatlici iki dakika sonra yanima geldi. Sarji bitti, sarzi degil diye bagirdi. Neyin dedim. Sana ne dedi. Peki dedim. Korktum. Oysa ki korkunun ecele faydasi yoktu. Bense kosarak uzaklastim. Kaçtim bildigin. Kaçmak, evet kaçmak bana bir seyi hatirlatti…
Tipki köpekten, kediden kaçmak gibi tatlicidan kaçtim. Evet rock n roll zamani. Bu parfüm kokusu beni deli edecek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here