Tek Seçenek

0
278

   Pat diye girilmez lafa hemen biliyorum. Ama alistira alistira sevmedim ki seni. Garipti, zamansiz ve lüzumsuzdu belki. Yüregim, ne tuhaftir ki, hiç olmadigi kadar içtendi. Sevdim vesselam. Gece gürültüsü gibi, aglayan kadinlarin hiçkiriklariyla dolu sevdim. Iki seçenek vardi, ben seni hüzne dogru sevdim. Acimasizca sözlerini isittim zamanin. Ben, zamani susturup sevdim. Iki seçenek vardi, ben gençligimi kara feda ettim.

   Biliyorum, nasil söylemem? Sen de müthis severdin.Yalin ayak kosardin kis günü.Gözlerine yaz gelirdi, gülünce. Beni görünce kocaman gülümserdin. Hos gelmistim.Ellerinle yapardin kahvemi, sekersiz içtigime laf ederdin. Bir kadin neden sekersiz kahve içerdi ki? Bana bakarken, kaç güzel hayati devirirdin. Biliyorum, nasil unuturum? Iki seçenek vardi, sen gitmeyi seçtin. Iki seçenek vardi, ben arkandan ayak seslerini dinledim. Sesler alçaldikça bagirdim, ben agladikça sen kayboldun. Iki seçenek vardi, sen gelecegin en tozlu sandigina saklandin.

  Ah biliyorum, nasil aglarim? Elinde olsa… Gitmezdin ki, aglatmazdin vb. Ne tuhaftir ki, bize hayatin ölü yapraklari savruldu degil mi? Yok, yok üzülmem sevgilim de öyle pat diye gidilmez ki… Henüz lafini bitirmemisken Tanri, ona sus denir mi? Iki seçenek vardi, ben öldüm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here