Teknoloji Devi Bilgisayar Pazarindan Çekiliyor!

1
980

Japon elektronik devi Sony’den sok edici bir karar açiklandi. Mali raporlarin açiklandi su günlerde Sony, Vaio markasiyla birlikte bilgisayar üretiminden çekilecegini ve Sony’nin bilgisayar bölümünü baska bir firmaya satacagini duyurdu.

sony vaio

Windows isletim sistemli bilgisayarlar arasnda prestijli bir yere sahip olan Sony Vaio’nun satilmasinin temel sebebi degisen kullanici aliskanliklariyla birlikte bilgisayar sektörünün artik küçülmeye baslamasi. Mobil cihazlarin popülerligini giderek arttirdigi su günlerde Sony’den gelen açiklama sevenlerini üzdü ancak ticari açidan bakildiginda mantikli bir karar oldugu söylenebilir.

 

Japan Industrial Partners tarafindan satin alinacak olan Sony Vaio için görüsmelerin devam ettigini ve anlasmanin Temmuz ayinda tamamlanacagi bilgisi paylasildi. Satis rakami ile ilgili bir bilgi henüz basina yansimadi. Anlasmayla birlikte Sony’nin 250-300 çalisani transfer edilecek ancak üretim tarafinda Sony’nin dünya genelinde toplamda 5.000 çalisanini isten çikaracagi tahmin ediliyor.

Vaio markasinin satisindan sonra Sony, akilli telefon ve tablet bilgisayar sektörüne daha çok yogunlasacak ve mobil taraftaki pazar payini arttirmak için çalisacak. Xperia serisi Android isletim sistemli mobil cihazlariyla hatiri sayilir bir pazar payina sahip olan Sony, etkinligini katlamak istiyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here