Telaslani-yo-rum Kaybediyoruz!

1
287
Budala” küçükken budaya tapanlara dediklerini sanar; Saffeti, “Salako“nun ismi, “Hababam” filminde “Mahmut hoca“nin zalim oldugunu, yumurtanin tavugun kanatlari altindan çiktigini, evden çikarilmadikça disardaki çocuklarin aslinda evsiz olduklarini düsünürdüm. Simdi gerçekleri ögrendim ve… Telaslaniyorum…
 
Televizyonda çikan +18 sahnelerini izlememek için kapattigim ve utancimizdan yerin dibine girdigimiz günleri hatirliyorum. Ve Anne- Baba yaninda mahçup düsüsümüz… Sanki biz hata yapmisiz gibi… Utanmazlardi onlar. Biz utanirdik onlarin yerine. Ve utana sikila büyürken karincalarin yuvasina tükürüp bogulacak olanlari kurtarmaya çalismam bile masum geliyor simdi.

 

Ülkenin ekonomisinin hep kötüye gittigini duydugumuz haberlerde, degerini bilisimiz vardi hani bir parça ekmegin. ” Ekmege saygi göster evladim ” deyisi babamin, ” Arkandan aglar, gece korkutur “ diye bitirtilen elmamin tadini çok özledim. Iki isirik daha olsa keske.
 
Tuna Mustafa Selek…

1 YORUM

  1. iyi ama günümüzde bu teknoloji, bu haberlesme imkanlari, bu elektronik araçlari ile bilgiye erismek (eksik yanlis bile olsa…) mümkünken bu söylediklerinizi nasil beklersiniz genç dimaglardan?

    eger siz interneti olmayan, cep telefonu olmayan, bin bir kanali gösteren televizyonu olmayan bir köyde yasiyor olsaydiniz bu dedikleriniz yine geçerli olurdu.

    Kaldi ki böyle bir örnekleme için Amazonun balta girmemis ormanlarini örnek vermek yerine dogudaki dag köylerimizi mevzu bahis etmek yeterince ve oldukça aci bir örnekleme olacaktir sanirim.

    Ordaki insanlari, çocuklari, gençleri aysni eski "siz" gibi yetistirmeniz mümkün bence.

    Peki ya sizce?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here