Terkedilmek mi?

2
1178

Terk edilmek… Ne aci bir seydir onu yasayan için bu kelimenin anlami.Yalnizliktan korkar misiniz? Soguk gelir mi size yaz aylari? Agustos ayinda yatakta üsüdügünüz oldu mu hiç? Yemek kasigi hiç bir ton basti mi çorba içerken? Baktiginiz her yerde onun yüzünü gördünüz mü? Aglamaktan sisti mi o güzel gözleriniz? Tirnaginizi dislediginiz ve sigarayi diplediginiz oldu mu? Her sarkida onu düslediginiz? Tasidiginiz cüzdandan taktiginiz küpeye giydiginiz bottan siyah kota kadar her seyin onu hatirlattigi oldu mu hiç? Yalniz parklarda boyoz yemek, vapurlarda çay içmek, elinize her telefonu aldiginizda eski mesajlarini bir türlü silemediginiz oldu mu sizin? ,

Ne zaman evleniyorsunuz dediklerinde, hiç yutkundugunuz oldu mu? Biz ayrildik derken hiçkirdiginiz? Deniz kiyisinda elinizde bira, gözleriniz denizde boguldu mu hiç? Dusta aglayan gözlerinizle birlikte suyun küvete akisini izlediniz mi hiç? Her mutlu çifte giptayla ve kiskançlikla baktiginiz oldu mu peki?

Bunlari yasadiysaniz ve yasiyorsaniz birakin artik bunlari. Kalkin ve silkinin biraz… Kendinize acimayi birakin artik lütfen. Unutmayin hayat bir tiyatro sahnesidir. Bir gün dram bir günse komedi oynar bu hayat perdesinde. Rolleri yazan, herkesi iyi taniyan, unutmayin ki sadece sizin oynayabileceginiz karakterleri oynatir size. Daha azini veya  fazlasini degil asla… Sizin kaldirabileceginiz kadar aci verir, daha fazlasini degil.

Yeter artik! Yeni sahne ve yeni oyun… Perde kapandi ve yeni oyuna geçildi artik. Perde açiliyor, çabuk olmazsan takim elbiseli bir palyaço olacaksin sadece. Hadi, hemen git giyin ve hazirlan; makyajini yap.

Inan bu sefer çok gülecegiz.

2 YORUMLAR

 1. KELIMELER

  Bir bilsen ne sirlar gizli kelimelerde

  Kah agit yakarsin sevgiye

  Bazen dizersin yanyana sitemle sevgiliye

  Asiksan bir baskadir havasi kelimelerin

  Bulutsuz havalarda isitir seni

  Tipki günesin sicakligi gibi

  Kirildinsa askina

  Kelimeler kirik,dökük düser sayfalara

  Sonbaharda sararmis yapraklar gibi

  Ayrildinsa sevgiliden

  Titretir kelimeler kuzey kutbunda

  Yada

  Yanarsin kelimelerin atesinden

  Çölde susuzluktan kavrulmus gibi

  Hasretsen sevgiye ,sevgiliye

  Iste en kötüsü budur

  En güzel asklar unutulur

  Oysa hasret

  Bir baska düser kelimelerde

  O beyaz sayfalara…

  D.T

  ******

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here