TouchGraph.com

3
391


TouchGraph, verilen kriterler dogrultusunda bizlere grafiksel sonuçlar veren Java altyapisini kullanan çevrimiçi bir uygulamadir.
TouchGraph Google ve TouchGraph Amazon olarak çevrimiçi iki adet uygulamasi bulunmaktadir.


TouchGraph Google, Google altyapisini kullanarak interneti tariyor ve aradigimiz kriterlere uyan grafiksel sonuçlar üretiyor. Aradigimiz kriterler içerisinde ana kaynak adreslerini gösteriyor ve sitelere kimler tarafindan ne kadar oranda link verdigini bize rakamsal olarak sunabiliyor.
Araç çubugunda ise zoom yapabilme, renklendirme, yerlestirme ve kaynagi degistirebilme özelliklerini sunuyor.


TouchGraph Amazon ise Amazon altyapisini kullanarak film, müzik veya kitap arayabiliyor ve sonuçlari bize grafiksel olarak sunabiliyor. Göze çarpan özellikleri arasinda yine uygulama üzerinden materyaller satin alinabiliyor veya detayli olarak incelenebiliyor. (Bu islermler Amazon sitesine link verilerek yapilmaktadir.) Yine verilen kriterler içerisinde tekrar bir filtrelendirme yapilabiliyor. Aktör, Film, Stüdyo, Link vs. gibi filtreleme seçenekleri mevcut. Aradigimiz kriterlerde içerisinde geçen veya ana kaynaga sahip olan tüm sonuçlari grafiksel olarak görebiliyoruz. Araç çubugu olarak diger uygulamada yaptigimiz islemleri burada da yapabiliyoruz.

Her iki uygulamada da ortak özellik olarak gelen sonuçlar içerisinde sol bölümde bulunan filtreleme araci ile içerik veya kaynak olarak süzgeç islemlerini gerçeklestirebiliyoruz. Ayrica üst kisimda kaynaga tikladigimiz zaman kisa bir açiklama da görüntülenebiliyor.

Ne diyelim, gerçekten faydali bir uygulama. Nice aramalar…

3 YORUMLAR

  1. bu sisteöle çalisan müzik radyo sitesi vardi ama adini hatirlayamadim. Yukaridaki kelleler yerine sarki+sarkici isimleri yer aliyordu. Hos bir çalismaydi ama hatirlamiorum. Paylasamadim sorry…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here