Travis Istanbul Konseri-BinboaMania Festival 2008

2
182

travisYorucu ve üzücü bir kis mevsiminin ertesinde baharin gelmesi ile beraber; ögrenci milletini ilgilendiren konular, yeni bir ask ve bahara has etkinlikler olur. Pek çogu ilkinde basarisiz oldugu için ikinci aradigini bulsa bile sevinci kursaginda kalir. Çünkü ne acidir ki; sarkilar çiftlerin hegomanyasi altinda inleyen nagmelerdir ve bahar etkinlikleri de çogunlukla açik hava konserleridir.

Ilk gençlik çaglarinda hiç asik olmadigini söylemek en reveçta iddia olsa da, 20li yaslarinin ortasina gelmis hiçbir insan evladina bu dolmayi yutturamazsiniz. Neticede hepimiz asik oluruz ve yine hepimiz askimizin coskusu ile müzik dinleriz.

Iskoçya denince Türk delikanlisinin aklinda canlanan ilk obje Braveheart filminin savas sahneleridir. Kani kaynayan güzel kizlarimizin aklina ise filmin baslarindaki, sisler arasinda kiyilan gizli nikah gelir. Bu farkliliktan ötürü müdür bilinmez, bu ülkede herkesin aklina göz yasi gelir birisi asktan söz ettiginde.

Dünyanin merkezine atlaslardaki gibi Türkiyeyi koydugumuzda çikaracagimiz sonuç ise, bu durumdan haberdar olan Iskoçlarin duyduklari vicdan azabini gidermek için bizlere Travis gibi acikli bir grubu armagan etmeleridir. Ask acilarini; 1999 yilinda çikan The Man Who albümündeki sarkilarla dertleserek giderenler için Travisin Türkiyede çalma ihtimali, asklarinin gerçeklesmesinden bile uzakti. Geçen zaman Travisi her ülkeye çikartir hale mi getirdi bilinmez ama Türkiyede artik hayaller gerçege dönüsüyor slogani moda.travis

Travis, 27 Harizan Cuma günü Binboamania Festival kapsaminda Istanbula geliyor. Adindan da anlasilacagi üzere Britanya çikisli Britpopun önemli temsilcilerinden olan grup 1997 yilindan beri müzik piyasasinda. Writing to reach you, love will come thorugh, closer ve sing gibi basarili ve bilinen sarkilari olan grup 2001 yilinda Ingiliz Müzik Ödüllerinde en iyi grup ödülüne layik görüldü.

Starsailor, Coldplay ve her britpop grubu gibi Oasise benzerlikler tasiyan Travis, yaz sicaklarinin yeni yüzünü göstermeye baslayacagi haziran sonlarinda yapabileceginiz en iyi aktiviteyi Türkiyeye gelerek size sunuyor.

Bu etkinligi en basta bahsettiklerimden ayri kilan özellik ise Travisin yaninizda sevdiginiz olmadan dinlediginizde sizin için bir anlama kavustugu gerçegidir.

2 YORUMLAR

  1. Oy oy aman da aman hemen de olumlu, yapici ama ayni zamanda elestirisel yorumunu yapistirivermismis 🙂

    Konser Parkormanda BinboaMania vasitasiile gerçeklestirilecek. Tarih 26.06.2008i gösterdiginde…

    Biletixten tek fiyat satisi bulunmakta. O da burada

     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here