TRT Haberde Yayimlanan “Sosyal Medya” yi Izlediniz mi?

3
321

Uzun süredir Trt haber kanalinda yayinlanan “Sosyal Medya” isimli bir program var. Ilk 7 bölümünü Aksam Gazetesi yazari Nagehan Alçi sundu, daha sonra bayragi Radikal Gazetesi yazari M.Serdar Kuzuloglu devraldi. Ilk sunucumuz internet camiasina uzak birisiydi, bu kitlenin sosyal medyayi nasil gördügünü merakla izliyordum. Digeri ise bu camianin çok yakindan bildigi bir yazar olarak, tüm konulara profesyonelce yaklasan bir yazardi.

Bu programi izleyin!
Program bir süre sonra ülke gündeminde kendine yer bulmaya basladi. Bu konuklarin Sosyal Medya cahillikleri sayesinde oldu. “Hakki Devrim” in twitterda özene bezene yollanmis, yüzlerce kisi tarafindan begenilerek retweet edilmis tweetlere “zirvalik”, Ece Temelkuran in “Twitter ergen isi” demesiyle programin sükse yapmasi kaçinilmazdi. Isin Bu yazarlar konusunu hiç uzatmaya gerek yok, durum belli. Bu dünyaya adapte olamayan yazarlar bu ise çamur atmaya ve kendilerini komik duruma düsürmeye devam edecekler.

Diger taraftan program Sosyal Medya Camiasi nda (Blog yazarlari, Twitter fenomenleri vs.) taninan, bir çoguda aykiri yazilar yazan yazarlari programa konuk etti. Bu yönüyle çogu zaman bu programin Trt de yayinlandigina inanamadim. Hatta bu hafta twitter da agzi bozuk yazilariyla meshur olmus bir kizimiz konuk, olacaklari yine merakla bekliyorum.

Alti üstü bir Tv programi demeyin. Bu daha öncekiler gibi siradan bir bilisim sohbetleri programi degil. Trt nin gücünü arkasina almis, bugün dünya gündeminde etkisi olan bir platformun sesi bir nevi.

Son olarak iki çift lafim var. Ey sen! Sen Renkli Derginin bu sayfalarini okurken ne kadar özel bir kisilige sahip oldugunun farkinda bile degilsin. Internetin Facebook ve Twittera esit olmadigini çözmüs, farkli tadlar denemeyi seçmissin. Bilesinki seni çok seviyorum.

Önceki bölümlerin tamamini izlemek için: http://www.sosyalmedyatv.com
Sosyal Medya Pazartesi Trt Haber de 23:00 da.

3 YORUMLAR

  1. Merhaba;
    Sosyal medya ile ilgili merak ettigim bir çok sey var.son trendler,kimin blogu en çok takipçiye sahip,follower sayisinda en son ulasilan rakam ne?Kisaca internet ortamnini nabzini tutabilen tek interaktif tek program diyebilirimSerdar Bey bilgili,karizmatik.Gayet iyi sunuyor.Özellikle twitdaslarini çok koruyor.Geçen haftaki programda Cem Mumcu bey'e twitdasi olarak benim yanimda yer aldi.Kendisine çok tesekkür ediyorum.Her pazartesi ekran basindayim.Siz de her pazartesi ekran basina gelin..hep beraber sosyal medyayi,sosyalmedyatv ekranlarinda yasayalim,paylasalim…:))

    Sevgi KARACA
    Yasam ve Egitim Koçu(Twitter Koçu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here