Türk Hava Kurumu Ile Gökyüzünden Türkiye Manzaralari

1
182

Türk Hava Kurumu, 85. kurulus yildönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor. Bu etkinliklerden biri de, ülkemizin dört bir yanindaki tarihi ve dogal güzellikleri havadan çekilen görüntülerle gözler önüne seren “Gökyüzünden Türkiye Manzaralari” fotograf sergisi.

Sergide kullanilan fotograflari THK Yamaçparasüt Pilotu Orhan Özgülbas, Çok Hafif Hava Araci sinifina giren Motorlu Yamaçparasütü ile çekti. Çekimlerde yüksek çözünürlüklü dijital kameralar kullanildi. Bölge nin ve çekilen yerin durumuna bagli olarak 50 ile 2500 metre arasinda irtifalara çikildi. 3 kisilik ekip bu degerli çalisma için 3 yilda, 76 bin kilometre yol kat etti. 24 il, 33 ilçe ve 52 beldeye giderek 380 uçusta toplam 210 saat çekim yapti ve binlerce fotograf çekti. 9500 fotograf arasindan seçilen 150 adedi halkin begenisine sunuldu.
Serginin tüm fotograflarinin yayinladigi bir sayfa henüz mevcut degil. Simdilik bu video ile idare etmeye çalisalim. Fotograflar bugünlerde Izmir Fuarinda sergileniyor, imkani olanlarin mutlaka bu harika kareleri görmesini tavsiye ederim.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here