Türkiye Egitim gönüllüleri Vakfi Izmir Çigli Egtim Parki Sizlerden LEGO Bekliyor!

18
536

Ilgimi çeken bir yardim kampanyasini sizlerle paylasmak istedim. Asagida okuyacak oldugunuz  seslenis Gökhan Yüceerime ait. sizlerden para falan degil LEGO istiyor. Gelin çagrisina bir kulak kabartalim, LEGOlari ne için, kimler için istiyormus bir ögrenelim:
 
Ben
Türkiye Egitim Gönüllüleri Vakfinda gönüllü egitmenlik yapiyorum.

Öncelikle sunu söylemek isterim ki,vakfimizin merkezi tarafindan ele alinmis ve kararlastirilmis degil,biz gönüllü egitmenlerin bir olup düsündügü bir proje hakkinda size bilgi verecegim.

TEGV Izmir Çigli Egitim Parkimizda Astronomi (Gökyüzünü Taniyalim) adli bir kulüp açtik.Amacimiz çocuklara bilimi sevdirmek ve merakli,sorgulayan nesiller yaratmak…
Bizim her egitim dönemimiz 8 haftadan olusur.bizde 8 haftalik bir kulüp çalismasi belirledik.ilk 3 hafta teorik uzay bilgileri ve daha sonra da çocuklar LEGO laldan “Marstaki Evim” projesini gerçeklestirecekler… Amacimiz sanki dünyamizda yaptigimiz hatalari,çevreye verdigimiz zarari 5N 1K felsefesiyle çocuklara düsündürmek ve kendi çözümlerini kendilerinin yaratabilmesine olanak saglamak.

Ancak egitim parkimizda LEGO sayimiz cidden az. Çocuklarin gözündeki o heyecani gördükçe bizde bu projeyi yerine getirebilmek için var gücümüzle çalisiyoruz. Ancak bir vakif oldugumuz için bizimde kaynaklarimiz kisitli.Sizler gibi duyarli insanlarin yardimina ihtiyacimiz oluyor…

Ben grubunuza mesaj atmak istedim ancak öncelikle size sormayi uygun gördüm. Eger sizde üyelerinize bu maili postalayarak ulastirirsaniz çok mutlu olacagiz.

Yapilmasi gereken:üyelerin evlerinde bulunan fazla LEGO’lari parkimizin iletisim adresine ulastirmalari. Eger Izmir içinde ise benimle bizzat iletisime gederek Legolari ulastirabilirler. Izmir disindaki bagisçilarimiz kargo bize ulastirabilirler.Maddi yönden bir beklenti olmadiginin altini çizmek isterim.Bizim için suan 1 parça Lego inanilmaz degerli bir sey…

Ben asagida parkin ve benim iletisim adreslerini veriyorum.sizden pozitif yada negatif yönde bir yorum rica ediyorum…

Iyi Günler..

Gökhan YUCEERIM
TEGV Çigli EP
Fotografçilik ve Astronomi Kulüpleri Egitmeni

Parkin adresi:
Maltepe Mac. Anadolu Caddesi no:766 35580 Çigli / IZMIR
(232) 386 41 76

Gökhan Yüceerim;0555 3484617
Izmir, Turkey

18 YORUMLAR

 1. Eger isterseniz renklidergi ailesi olarak katkida bulunalim. legolari alalim toparlayalim hep beraber isimlerimizin oldugu bir liste kisa bir yazi ile gönderelim.

  Ne dersiniz?

 2. Gökhan beyle görüstüm az önce Martin ilk haftasina kadar vaktimiz varmis ve bu proje genis kapsamli olarak düsünülüyormus. Izmirde baslayip Istanbul, Ankara, Güneydogu v.s ilerletmeyi düsünüyorlarmis….

  Düsünsenize çocuklar birbirleriyle kaynasacak ve bilgi alis-verisi de yapacak , hatta kalan legolardan robot v.s de yapacaklar. düsünecekler, ögrenecekler, uygulayacaklar…süper buu…

  Haydiii Nolurr destekleyelim bu kampanyayi çabukkk olalim:)))

 3. benim çevremde küçük çocugu olan pek yok bu yaziyi mail listemizdekilere göndersek olmazmi sanki?? bence olur. :=).

  tabii renkli dergi linkinide verelim. serkan bilgi lütfen.

 4. Legolari toplamaya basladim ben.Birikiolalar is yerinde. Napioruz ki? Birlikte göndereceksek bekleteyim yok sa adrese postaliim gitsin bir an evvel hii??

 5. Merhaba canlar gününüz aydinlik olsun…

  Nerde toplanacak nasil yollanacak?

  Çocuklar düsünen üreten çocuklar yarinlarimiz…

  Sevgiyle kalin…

 6. yahu ay sonu ne çabuk gelmis… =( Bekletmeyin anacim, gönderin. Engel olmayayim ben yavrucaklarin legolara erismesine.

  Günlük kosusturma içinde bir de toplanip göndermek fln mümkün degil. renklidergi den selam söyleyin yeter. Ben de kendim göndercegim.

 7. “HER YUVAYA BIR LEGO”

  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), UNICEF ve Adore Oyuncak is birligiyle düzenlenen “Her Yuvaya Bir Lego” projesi kapsaminda Kartal Hatice Abbas Halim Çocuk Yuvasina lego bagislandi.

  UNICEF Iyi Niyet Elçisi sanatçi Türkan Soray da bir çocugu mutlu etmenin ve sevindirmenin dünyadaki mutluluklarin en güzeli oldugunu söyledi.

  Törende çocuklar için getirilen legolar, Soray tarafindan yuvada yasayan çocuklara verildi.
  A.A.

 8. merhaba!
  Bagis kampanyasini baslatan kisi benim.Burada postaladnigindan tesadüfen haberdar oldum,yaklasik 2 ay sonra…Öncelikle paylasan arkadasa tesekkürler!
  Bu facebook ta bir gruba attigim çagri mailiydi.Demek buralara kadar gelecekmis.

  Proje devam etmekte çok az sayida bagis topladik.aslinda çok komik miktarda desem yeridir.
  Serkan Bey;sorunuza geç cevap vermemin sebebi burada yayinlandigindan haberdar olalamamdi…Kiymetli bagislariniz bizler için çok degerli.Dilerseniz Izmir içindeyseniz lütfen parkimizi ziyaret ediniz.Hem böylece bizleride tanirsiniz.Eger imkaniniz yok ise bagislarinizi ilgili adrese kargoyla gönderebilirsiniz.

  Haziran ayinin ortasinda yurtdisina seyahatim oldugundan dolayi beni ancak bu tarihe kadar muhattap alabileceksiniz.Ekim ayinda geri dönecegim ve yazimdada belirttigim gibi bu yerelden ulusala bir proje halinde ilerleyecek…

  Her türlü katkiniz bizim için degerli.Lütfen PARA YARDIMI DEGIL LEGO YARDIMINDA BULUNUNUZ.
  Tesekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here