Türkiye Hirvatistan Zaferi-Tabutta Rövasata:Türkiye

9
378

Bazi anlar vardir… Herkes siz öldünüz sanirken siz karsilarina dimdik çikarsiniz. Bu anlar ki ömrünüzde belki hiç olmaz ama olursa da yasadiginiz sürece unutamazsiniz. Evet, yine Türkiyemizden, basarisindan bahsedecegim.

türkiye hirvatistan zaferiEvet, bu onbir asslan parçasindan bahsedecegim. Size gayet net birsey söylemek istiyorum. Bu takimi yöneten ve yönlendiren ilahi bir güç, yetmis milyon umut fiskiran yürek sinerjisi var… Ben toptan, teknik olaylardan bahsetmeyecegim. Inaçtan bahsedecegim arkadaslar. Biz bu ülkeyi iste bu en zorlu günlerde var olan hiç bitmek tükenmek bilmeyen inancimizla düsmanlardan kurtardik. Bütün ülkeyi bir ates çemberi gibi saran düsman ülkeleri ülkeyi isgal etmekte ve her karis vatan topragini esir almaya baslamislardi. Askerlerimiz yorgun aç ve bitkindiler. Mermileri bitmis, erzaklari bitmisti. Ama tek bir seyden emindiler; zaferi yasayip, o sanli bayragimizi göndere çekeceklerdi. Ve de yaptilar; tasit yoktu, öküzle erkek olmayan yerde ninelerimiz sirtlariyla tasidilar mermileri. Ve sonunda da muvaffak oldular. Türkiye Cumhuriyetini yüce önder M.K. Atatürkün önderliginde kurmayi basardilar.

Iste bu gecede de futbolda bize bu zaferi, bu sevinci yasatan Milli takim oyuncularimiz oldu. Tabi ki Fatih Hocanin önderliginde… Fatih Terim ile bugün Viyanayi üçüncü kez kusattik ve de sonunda aldik. Ortasina sanli serefli Türk Bayragini diktik. Hepinizin yüregine saglik çocuklar elinize, ayaginiza saglik. Maçi anlatmayacagim çünkü hepinizin nefesini tutarak izledigini biliyorum.

Buradan tüm dünyaya sesleniyorum; bizi izlemeye devam edin.

Bu destan bitmez ve Almanya, Hollanda hiç farketmez.

Çekilin yoldan Türkler geliyor!

9 YORUMLAR

 1. YAZI HARIKA OLMUS….HERSEYI O KADAR MÜKEMMEL ANLATILMIS ……..BIZ TÜRK MILLETI  ATATÜRKÜN ÖNDERLIGINDE DÜSMANI ALT EDEREK TÜRKIYE CUMHURIYETINI KURMUS ATALARIMIZIN TORUNLARIYIZ…… TABIIKI BU DESTAN BITMEYECEK…..MILLI TAKIMIMIZA BASARILAR DILIYORUM….YENI DESTANLAR YAZMAYA……YÜREGINE SAGLIK…..

  • Yürekten katiliyorum. Ancak büyük harfle yazmamanizi önermek durumundayim. Hem göze hos gelmiyor, hem de yazim dilinde büyük harfle yazmak bagirmak demektir.

 2. Yazi gerçekten harika olmus. Su ana kadar yaptigim yorumlarda hep umuttan bahsettim. Belki sikici geliyordur artik. Ama biz insanlar umudumuzu yitirmeye genelde hep hazirizdir ve umudu yitirmemek, onu hep diri tutmak yasamak için gereklidir. Umutensonterkedilenseydir rumuzunu bu yüzden seçmistim. 

  Maçi izlemedim. Daha dogrusu 119. dakikaya kadar izlemedim. Çogu insan Hirvatistanin golünün arkasindan belki söylenerek televizyonunu kapatirken ben televizyonu açtim. Inaniyordum ki biz kazanacaktik. Ve öyle oldu. Önce Semih ardindan penaltilar ve biz kazandik. Çünkü inaniyorduk, umudumuz vardi. Belki çok güzel maçlar çikarmadik, belki hala eksiklerimiz vardi, belki sansimiz vardi -ki sans her zaman yilginliga düsmeyenin yanindadir- ama umudumuz, inancimiz hep dimdik ayaktaydi. Ve milli takimimiz bundan sonra kazansa da kaybetse de bizlere ve insanliga çok büyük bir ders verdi: Umudunu ve inancini yitirme. Bu umut ve inanç seni zafere götürecektir!

  Biz bu derse daha önceden de çalismistik ve basarili olmustuk. Ama bir tekrar yapmamiz gerekiyordu. O tekrari yaptirdigi için milli takimimiza yürekten tesekkür ediyorum…

 3. arkadaslar bu yazi mesuturkanin yani benim yazim burda bator yaziyor…..ha ha ha tabiki bunu ezikligine veriyorum…..böyle insanlar olduktan sonra turkmag da kalmaz renkli dergide renksiz dergide….zevksiz dergi olur bu…yazik ya bu batora acidim valla simdi….YAZIKLAR OLSUN SANA!!!!

 4. Kusura bakmayin bir hata olmus. Hemen düzeltiliyor.

  Not1: Bu arada futbol ile hiç alakam yoktur. Dolayisi ile eger bir yaziyi kendi adimla alintilayacak olsaydim eger bu en azindan bir futbol yazisi olmazdi. 🙂
  Turkmagdan renklidergiye geçis sürecinde olusan hatalardan dolayi lütfen kusurumuza bakmayin. Sizlerden ricamiz bu hatalari öncelikle bize bildirin. Eger bir yanit alamadiginizi düsünecek olursaniz istediginizi söyleyebilirsiniz.

 5. Simdi farkettik tüm yazilar BatoR kullanici adinda görünüyor.
  Teknik hatadan dolayi özür diler en kisa zamanda düzeltilecegini bildiririz.

 6. Sitenin eski fonksiyonlarini kazanabilmesi için olabildigince hizli gelistirme yapmaya çalisiyoruz. Bu sebeple herseyi test edip açma gibi bir sansimiz olmuyor, bazi seyler gözden kaçabiliyor.

  Tüm yazilari Bator kullanicisi yazmis gibi göstermek zaten bizim isimize gelmez, bizim amacimiz olabildigince kullanici katilimli bir ortam yaratip degisik insanlarin kendi üslüplari ile siteye kendi renklerini katmalarini saglamaktir.

  Sizin düsündügünüz gibi bisey yapacak olsan zaten bu siteyi dergi olarak degil blog olarak açmamiz uygun olurdu.

  Bir hata sonucu tüm yazilar Bator kullanicisina ait gözüktü, bu sadece görüntüleme ile alakali bir sorundu. Yalniz yaziyi gönderen kisinin avatari olarak sizin avatariniz gözüküyodu, eger bunu farketseydiniz sanirim kodda bir sorun oldugunu anlayip bu kadar asiri tepki göstermezdiniz.

  Yine de hatamizi görmemizi sagladiginiz için tesekkürler, umarim bi daha ki sefere öncelikle bizi biraz daha kibar bir dille bilgilendirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here