Türküler Sevdam – Murat Hasgün

2
323

Halk Müziginin basarili ismi Murat HASGÜN; sesinin güzelligi ve baglamasina hâkimiyetiyle sevenlerinin gönlünde ayri bir yere sahip. Vaktinin çogunu müzik ve folklorla geçiren sanatçi, Türkiye çapinda katildigi bir müzik yarismasinda Halk Müzigi Türkiye üçüncüsü seçilmisti.

Türküler benim en duru sevdam” diyen sanatçi bir gençlik sitesine verdigi röportajda kendi kusagina seslenerek; “Halk Müziginin tasiyicisi süphesiz genç kesim olmali. Bize ait olani, bizim olani küçümsemeden, benimseyerek tasimak, dinlemek ve dinletmek gençlerin yapmasi gereken bir sey. Çünkü bu müzik bizim geçmisimizden gelen ve kültürümüzle özdes bir müzik. Dolayisiyla bu müzigi ileri kusaklara saglikli bir sekilde iletebilirsek, zamanla ülke sinirlarindan çikarip dünyaya tanitabiliriz. Türkülerimiz bunu hak ediyor “ seklinde konustu.

Türkülerin övünmemiz gereken degerler oldugunu vurgulayan Hasgün, müzik dallari ne olursa olsun diger meslektaslarini da Halk Müziginin tanitimi için albümlerinde en az bir türkü seslendirmeye çagirdi.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here