Uçurumlar

3
260

Eger öleceksem, uçurumdan düseyim, öyle öleyim istiyorum. su hayatta belki de en merak ettigim seydir. ne istiyorum, biliyorum.  ozzull kurgu #1  yüksek, ama çok yüksek bir uçurumun tepesindeyim. o kadar yüksek ki, bulutlarin da üstünde, hayatim boyunca kafami kaldirip özlemle baktigim yerde.. simdi oradayim, az sonra ölecegim. kim bilir, belki yolun yarisinda kalp krizinden bile gidebilirim, o heyecana katlanabilir miyim, bilemiyorum. tüm cesaretimi topluyorum. saatime bakiyorum. 5 dakika sonra zaten ölecegim. hiç olmazsa en büyük hayalimi gerçeklestirerek öleyim, degil mi? ne zaman ölecegimi ögrendigimde, aklima yapacak tonlarca sey gelmisti. ben buna karar vermistim. evet karar veriyorum. atlayacagim. geri dönüp sevdiklerime elveda diyecek vaktim de kalmadi artik. zaten ‘sevdiklerim’ dedigim kim kaldi ki su hayatta? hayatinin sonuna gelmis, bombos bir insanim.3 dakika kaldi.korkuyorum.heyecanliyim.tüm bedenimi sikiyorum, ates basiyor, terlemeye basliyorum, bir adim atiyorum, ve bir tane daha. dibindeyim simdi uçurumun. asagida kayaliklar var, o kadar yüksekteyim ki, kayalari zar zor seçebiliyorum. basimin neden dönmedigine anlam veremiyorum. asagiya daha derin bakmaya çalisiyorum, az sonra ölümün olacagi yere bakiyorum. simdi buradayim,yasiyorum. az sonra orada ölmüs olacagim. her sey ne kadar basit… bir o kadar da anlamsiz… tüm bunlari düsünürken, sank varligi belirsiz bir güç beni itiyor, zamani geldi der gibi.korkuyorum.heyecanliyim.düsüyorum.ama bu inanilmaz bir sey! rüzgari sonuna kadar hissediyorum, o kadar siddetli çarpiyor ki yüzüme, gözlerimi açmakta zorlaniyorum. zemine her saniye biraz daha yaklasiyorum. kalbim de neler olduguna anlam veremiyor olmali, hayatimda bu kadar hizli atmamisti hiç. ben burada yaptigim seyden en ufak bir pismanlik bile duymazken, tüm organlarim sanki bana sövüyorlar gibi. gözlerim yasariyor, hiçbir sey düsünemiyorum artik. pantolonumda bir islaklik hissediyorum. acaba korkudan mi, mutluluktan mi altima kaçirmistim? bilmiyorum. düsünemiyorum. kayalara gittikçe yaklasiyorum. ama bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu! ölümüme yarim dakikadan az kalmis olmali. artik sona çok yaklasmistim. ama hiç bitsin istemiyordum, sonsuza kadar düsmek istiyordum. bu kadar haz veren baska hiçbir seye sahit olmamistim hayatim boyunca. az sonra bitecek olmasi ne kötü. bes veya alti saniye sonra kayaliklarda paramparça olmus bedenim sessizce yatiyor olacak. bunu farkina vardigim zaman, tüm bedenimi bir korku kapliyor, gözlerim kararmaya basliyor, damarlarim patlayacak gibi sanki! o an tek bir sey geliyor aklima, karim. yillar önce böyle bir uçurumda intihar eden karim. onun yanina gittigimi düsünüyorum sonra, gözlerimden iki damla yas geliyor.sonra tarifi imkansiz bir aciyla kayalara çarpiyorum, vücudumdan kirilan kemiklerin sesini duyuyorum. bilincim kayboluyor, ölmeme iki saniye kaldi. korkuyorum.heyecanliyim.mutluyum.

Eger öleceksem, uçurumdan düseyim, öyle öleyim istiyorum. Su hayatta belki de en merak ettigim seydir. Ne istiyorum, biliyorum.  ozzull kurgu #1 

Yüksek, ama çok yüksek bir uçurumun tepesindeyim. o kadar yüksek ki, bulutlarin da üstünde, hayatim boyunca kafami kaldirip özlemle baktigim yerde.. Simdi oradayim, az sonra ölecegim. Kim bilir, belki yolun yarisinda kalp krizinden bile gidebilirim, o heyecana katlanabilir miyim, bilemiyorum. Tüm cesaretimi topluyorum. Saatime bakiyorum. 5 dakika sonra zaten ölecegim. Hiç olmazsa en büyük hayalimi gerçeklestirerek öleyim, degil mi? ne zaman ölecegimi ögrendigimde, aklima yapacak tonlarca sey gelmisti. Ben buna karar vermistim. Evet, karar veriyorum. Atlayacagim. Geri dönüp sevdiklerime elveda diyecek vaktim de kalmadi artik. Zaten ‘sevdiklerim’ dedigim kim kaldi ki su hayatta? Hayatinin sonuna gelmis, bombos bir insanim.3dakika kaldi. Korkuyorum. Heyecanliyim.
Tüm bedenimi sikiyorum, ates basiyor, terlemeye basliyorum, bir adim atiyorum ve bir tane daha. Dibindeyim simdi uçurumun. Asagida kayaliklar var, o kadar yüksekteyim ki, kayalari zar zor seçebiliyorum. Basimin neden dönmedigine anlam veremiyorum. Asagiya daha derin bakmaya çalisiyorum, az sonra ölümün olacagi yere bakiyorum. Simdi buradayim, yasiyorum. Az sonra orada ölmüs olacagim. Her sey ne kadar basit… Bir o kadar da anlamsiz… Tüm bunlari düsünürken, sank varligi belirsiz bir güç beni itiyor, zamani geldi der gibi.
Korkuyorum.
Heyecanliyim.
Düsüyorum.
Ama bu inanilmaz bir sey! Rüzgâri sonuna kadar hissediyorum, o kadar siddetli çarpiyor ki yüzüme, gözlerimi açmakta zorlaniyorum. Zemine her saniye biraz daha yaklasiyorum. Kalbim de neler olduguna anlam veremiyor olmali, hayatimda bu kadar hizli atmamisti hiç. Ben burada yaptigim seyden en ufak bir pismanlik bile duymazken, tüm organlarim sanki bana sövüyorlar gibi. Gözlerim yasariyor, hiçbir sey düsünemiyorum artik. Pantolonumda bir islaklik hissediyorum. Acaba korkudan mi, mutluluktan mi altima kaçirmistim? Bilmiyorum. Düsünemiyorum. Kayalara gittikçe yaklasiyorum. Ama bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu! Ölümüme yarim dakikadan az kalmis olmali. Artik sona çok yaklasmistim. Ama hiç bitsin istemiyordum, sonsuza kadar düsmek istiyordum. Bu kadar haz veren baska hiçbir seye sahit olmamistim hayatim boyunca. Az sonra bitecek olmasi ne kötü. Bes veya alti saniye sonra kayaliklarda paramparça olmus bedenim sessizce yatiyor olacak. Bunu farkina vardigim zaman, tüm bedenimi bir korku kapliyor, gözlerim kararmaya basliyor, damarlarim patlayacak gibi sanki! o an tek bir sey geliyor aklima, karim. Yillar önce böyle bir uçurumda intihar eden karim. Onun yanina gittigimi düsünüyorum sonra, gözlerimden iki damla yas geliyor.
Sonra tarifi imkânsiz bir aciyla kayalara çarpiyorum, vücudumdan kirilan kemiklerin sesini duyuyorum. Bilincim kayboluyor, ölmeme iki saniye kaldi. 
Korkuyorum.
Heyecanliyim.
Mutluyum.

#ileride yazacagim kitaptan alintilar

 

3 YORUMLAR

  1. oguz da benim gibi bir kitap yazma hayali kuruyor ve bu da ileride yazmayi tasarladigi kitaptan bir bölüm.

    arkadas dergiye yetmis bes ayda bir girdiginden, ayrica beni menajeri olarak seçtiginden(!) ben cevap vereyim sana dostcum. ozzull kizmaz insallah :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here