Ürkek-Dokunulmazlik

12
54

Ürkek

dingin sessizlik

karanlik

ne kadar sirtimi yaslasam

dönsem suretimi

kertikli duvarlara

temassiz

temasiz

insanlararasi

kaçinilmaz

iletisemeyisim

ayna tutuyor

zenci bir kadinin haykirisinda

kavriyor

kavuruyor

çocuklugum

ana rahminde

esrarkes!

 

basim bir kez olsun oksanmamis…ürkek

Dokunulmazlik

yüregimde

ruhumda

kan

kusup

dinmeyen

yagmurlar

altinda

seytansi

siritislarla

o y n a s a n

intihar fikriyle

küflesmis

kokusmus

çürümüs

yosun tutmus

içimdeki çocugu

anlayamaz

avutamaz

kurtaramazsiniz

ö m ü rb o y u

ka

ran

li

ga

h a p s e t t i g i m

k a r a d e l i k t e n

ay

din

li

ga

çikaramaz

anlayamaz

avutamaz

basamazsiniz

acisina

tuz ! . .

lagim suyuyla

k u t s a n m i s

a liny a z i s i n a

süremezsiniz

el…

 

12 YORUMLAR

 1. Hosgeldiniz.Siir ,siir,siir..Ben sairleri Tanrinin busesiyle ödüllendirdigini  düsünürüm.Bu sayfalarda siir görmek unutulan siiri yeniden hatirlatir belki.Hosgeldiniz.

  • Sevgili Nilanya bu sicak, sevgi dolu ve yüreklendirici yorumun için sana çok tesekkür ediyorum. Ilk olarak " Siir Yazanin Degil Ihtiyaci Olanindir " olarak adlandirdigin yazinizi okudum. Kaleminize, yüreginize saglik 🙂 Heyecanla bir an önce diger yazilarinizi okumak için can atiyorum. Mesajimi bitirir bitirmez, kendime bir kahve hazirlayip öteki yazilarinizi da okumaya basliyorum. Sevgiyle ve hep mutlu kalin. :))

   Siir Yazanin Degil Ihtiyaci Olanindir!

  • Sevgili Yildiz yagmali yüreklere :)) Sana ne çok tesekkür ediyorum. Ilk kez siirlerimi bir ortamda paylasiyorum ve açikcasi alacagim yorumlardan, elestirilerden çok ürkerek gönderdim yazdiklarimi. Begenmeniz beni çok mutlu etti. Bir an önce sizin de yazdiklarinizi okumaya can atiyorum. Sevgiyle ve mutlu kalin. :))

 2. Selam önce yürekten hosgeldiniz diyorum size. Siir deyince akan sular durdu. Çok hos olmus siiriniz. Ayni zamanda da alisilmadik. Yüreginize saglik olsun diyorum. Umarim devami gelir. Sevgilerr

  • Merhaba Mavideniz. Ben de bu yürekten karsilamaniza ve tüm güzel sözlerinize tüm kalbimle tesekkür ediyorum. Söz veriyorum; devami gelecek.

   Sevgiyle ve hep mutlu kaliniz 🙂 

 3. bir hosgeldiniz de benden   siirinizi  begeniyle   okudum..siiri  çok  seviyor olmama ragmen yazamiyorum    yazanlara da imreniyorum .büyük yetenek  Allah in lutfu    diyorum    siz siir dostlarini kutluyorum. sevgiler.

  • Heralde hayatimdaki en güzel günlerden bir tanesini yasiyor olmayiyim. Hosbulduk sevgili ANeMol. Siirlerimi begenmis olmana çok sevindim. Güzel sözlerin için çok tesekkür ederim. Inan bana siir yazmakta oldugu gibi siirden anlamak ta Allahin bir lütfu. Ben de seni kutluyorum. Hem hiçbir zaman bilemezsin; belki bir gün gelir senin de ruhuna konup kaleminden en güzel dizeleri döktürür ilham perisi :))

   Sevgiyle ve hep mutlu kal :))) 

   • Kimbilir belki  bir  gün  ben  de sizler  kadar  olmasa da   bi  seyler  yazar  duygularimi  dile  getirebilirim…güzel temenninize tesekkür ederim  sevgiler..

 4. uzun zamandir yoksunuz Alexandros..özledik duygu dolu siirlerinizi ve yazilarinizi en azindan ben cok özledim:) umarim tekrar paylasirsizniz bizimle.Esen kalin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here